DOLAR 32,2611 % 0.03
EURO 35,2303 % 0.21
STERLIN 41,3547 % 0.18
FRANG 35,4498 % 0.06
ALTIN 2.525,19 % 0,98
BITCOIN 67.121,93 0.018

Köprülü Beldesi İlçe Olmaya Adım Adım Yaklaşıyor!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Köprülü Beldesi İlçe Olmaya Adım Adım Yaklaşıyor!

Ardahan Köprülü Beldesi’nde son yıllarda yapılan önemli yatırımlar ve büyük şehirlerde yaşayan gurbetçilerin büyük kısmının tatilerini Köprülü Beldesi’nde geçirmeleri nedeniyle bölge bir çekim merkezi haline geldi.

Köprülü Belediyesi 2 yıldır yaptığı büyük yatırımlar arasında Güneş Enerji santrali, Kapalı Futbol Sahası, Kapalı Halk Pazarı, Çocuk Parkı, Dere Islahı, Kütüphane, Sinama, Gençlik Merkezi, Enerji Hatların yer altına alınması, Köprülü Beldesi yaylası ve bağlı Mahallerinde su sondajı, Köprülü Beldesine bağlı Durançam Köyü, Dedeşen Köyü ve Kuzupınarı köylerine Taziye Evi yapılması ve yollarına Parke Taşı yapılması, Köprülü Beldesi’nde ücretsiz evde Sağlık hizmeti yaptı. Ayrıca Köprülü Belediyesi sosyal sorumluk projesi ile Göle Kadın Meclisi ile birlikte organik tarım ile yetiştirdiği Patateslerden elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi kız öğrencilere burs veriliyor. Köprülü Belediyesi 2021 yıllında şehirleşme için önemli bir yer altı yatırımı olan Kanalizasyon için girişimlerde bulunup Köprülü Beldesi merkezi ve Mahallerinde bu önemli yatırım için çalışmalara başladı.

Köprülü Beldesi (Koreveng) Ardahan ilinde yerli turistlerin en fazla ilgi gösterdiği ve uğradığı bölge olma özeliğini taşıyor. Köprülü Beldesi Canibeg yaylası mesire alanı, Acı su çeşmesi, Sıcak su kaplıcası (Çermik) ve meşhur Cağ kebabı ile yaz aylarında Ardahan il geneli ve Erzurum, Kars ve Iğdır bölgesinden binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Köprülü Beldesi yaz aylarında Büyük şehirlerden gelen gurbetçiler ile birlikte nüfusu yaklalık 20 bine çıkıyor.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, “ Dedeşen Mahallemizin yol yapımını gerçekleştiriyoruz. Durmak yok yola devam. Her mevsim yaz Köprülü Belediyesi için. Köprülü’yü yeniden inşa ediyoruz. Halı saha tesisimiz önümüzdeki günlerde hizmete girecektir. Spor, özellikle takım sporları, çocuk ve gençlerin toplum içindeki davranışlarını ve heyecanlarını nasıl denetleyeceklerini öğrendikleri önemli aktivitelerdir. Bu nedenle biz spora ve sporcuya özel önem veren bir belediyeyiz. Gençlerimizin enerjilerini en doğru şekilde kullanmaları ve sağlıklı bir birey olarak geleceğe hazırlanmaları amacıyla nüfus yoğunluğu fazla olan merkez mahallemizde halı sahamızı yaparak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz” dedi.

YORUM YAP