Home / Sivil Toplum Kuruluşları / Köprülü Beldesi Canibeg Yayla Şöleni

Köprülü Beldesi Canibeg Yayla Şöleni


Ardahan Köprülü Beldesi (Koreveng) 10. Canibeg Yayla Şöleni, 6 Temmuz Cumartesi günü büyük bir katılım ve coşku ile yapıldı.

Köprülü Belediyesi ve Köprülü Derneği tarafından yapılan organizasyona Köprülü İşadamlarıda destek verdi. Köprülü Beldesi Canibeg Yayla Şöleni İstanbul’dan gelen gurbetçiler, Göle ve Köprülü Beldesi çevre köylerinden yoğun bir katılım ile yapıldı. Gurbetçiler Canibeg Yaylasının ormanlık alanında piknik yaparak Türk Halk Müziği Sanatçısı Ömer Amed ve Aşık Kevseri türküleriyle halay çekerek eğlendiler. Etkinliğin sunuculuğunu Erkan Özçelik yaptı.

Köprülü Beldesi Canibeg Yayla Şöleni’ne Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Ardahan Vali vekili Salih Kalkan, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Ertekin Baysan, Kars-Ardahan-Iğdır İşadamları Dernek Başkanı Orhan Gökçe, İstanbul Göle Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç, Ak Parti Arnavutköy Belediye meclis üyesi Özcan Çakmakçı, Ardahan Esnaf Odaları Başkanı Yılmaz Kaya, Esenyurt İncirtepe Mahalle Muhtarı Ahmet Kuzgun, Köprülü Dernek Başkanı Cihanşah Polat, Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli ve çok sayıda STK Başkanı etkinliğe katıldı.

Köprülü Beldesi Canibeg Yayla Şöleni’ninde bir konuşma yapan katılımcılar, Sarıkamış, Göle ve Köprülü Beldesi ile çevre Köylerinde yapılan Orman katliamına dikkat çekerek, yetkililerden Ağaç kesimlerinin durdurulmasını istediler.

 

 

 

&nbsp

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

KAR-DER Muharrem Ayında Aşure Dağıtı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan ve Başkanlığını Orhan Çerkez’in yaptığı Kars Ardahan Iğdır Yöresi Sosyal Yardımlaşma …