Anasayfa / Gündem / Köprülü Beldesi Bio Enerji Gaz Santarali İçin İlk Adım Atıldı

Köprülü Beldesi Bio Enerji Gaz Santarali İçin İlk Adım Atıldı

Ardahan Köprülü Beldesi’nde Bio Enerji Gaz Santrali ve Gübre işleme Fabrikası yapılacak. Dünya Bankası tarafından desteklenen proje için ilk adım olan gerekli bürokratik işlemler resmen başlatıldı.

Ardahan tek Beldesi olan Köprülü Beldesi (Koreveng) 2020 yılında Köprülü Belediyesi yer tahsisi ile özel bir firma tarafından yapımı için girişimler başlatılan ve bölgedeki işsizliğe çare olması beklenen proje için firma yetkilileri 29 Kasım 2021 Pazartesi günü Köprülü Beldesini ziyaret edip Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç ve Muhtarlar ile meclis üyeleriyle bir görüşme yaptılar.165 Milyon TL değerindeki Fabrika bittiğinde yaklaşık 70 kişi iş sahibi olacağı açıklandı.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, yaptığı açıklamada “Köprülü Belediyesi Bio enerji ve Gaz , Gübre fabrikası için Dünya Bankası Kreditorleri ve Yatırımcı Firma Sahibi Cem Kuyumcu beylerle Mahalle Muhtarlarımız Meclis üyelerimiz ve kanaat önderleri ile verimli bir bilgilendirme Toplantısı oldu. Ortalama 50 ile 70 kişinin çalışabileceği bir kompleks Ortalama 165 Milyon ( Trilyon) yatırım yapacaklar. Gençlerimize Önemle Duyurulur. Eleman alımı önceliği Aralık 2021 Tarih itibarıyla ikametgah Köprülüde olanlara İş önceliği verilecek Bu uyarının dikkate alınmasını rica ediyorum. Köprülü Belediyesi Halkına Hayırlı olsun” dedi.

Göz Atın

Ayhan Bilgen: Hedef kitlemiz muhalefete gitmeyen oy kitlesi

Kars eski Belediye Başkanı ve Türkiye’nin Sesi Partisi (SES)) Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Siyasal Yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir