DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

Köprülü Beldesi Altyapı Kanalizasyon Projesi Onaylandı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Köprülü Beldesi Altyapı Kanalizasyon Projesi Onaylandı

Ardahan İli Köprülü Beldesinde son yıllarda büyük bir ihtiyaç haline gelen alt yapı Kanalizasyon projesi İl Bank tarafından onaylandığı ve ihaleye çıkacağı açıklandı. Ayrıca Köprülü Belediyesi Yöresel ürünler pasajı DAP tarafından onayladığı duyurusu yapıldı. Köprülü Beldesinde yaz aylarında gurbetçilerin gelmesi ile nüfusu yaklaşık 20 bin kişiye çıkıyor.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü Beldesi Altyapı Kanalizasyon Projesi ve Köprülü Belediyesi Yöresel Ürünler Pasajı İçin Yaptığı Açıklama Şöyle:

”Ardahan Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay bey hocamın girişimiyle ve Referansıyla DAP ‘ta tek projesi geçen Köprülü Belediyesi Yöresel Ürünler pasajı oldu. Yine Ardahanın gururu vekilimiz Orhan Atalay bey hocamla Geçen ay iki defa Ankara ziyaretimizde yaklaşık 2 yıldır uğraştığımız alt yapı Kanalizasyon Projemiz % 50 ( yüzde eli ) hibe proje olarak İL Bank tarafından vekilimizin Referansıyla onaylandı. Yaklaşık arıtma ile 20 milyon ( 20 Trilyon) bir ihale bedeli ön görülüyor. Proje Ana ve sokak hatları ve arıtmada ibarettir. Ev bağlantıları Mahalle sakinlerimizle Belediyemize aittir. Bununla ilgili detaylı bilgi Mahalle Muhtarımız ve Mahalle sakinlerimizle ortak bir görüşte birleşerek karar verilecek. Akabinde İL Bank talebimiz doğrultusunda Ankarada ihaleyi kendisi yapacak. Başta desteğini bizde esirgemeyen vekilimiz gururumuz sayın Orhan Atalay bey hocamıza DAP Başkanımız Prof. Dr. Osman bey Hocama, İL Bank Genel müdürüm Yusuf Büyük beye teşekkür ediyorum. Halkımıza önemle duyurulur.”

YORUM YAP