DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.979,12 0.167

Kartal’da Muhtarlara Kentsel Dönüşüm Mevzuatı Toplantısı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kartal’da Muhtarlara Kentsel Dönüşüm Mevzuatı Toplantısı
İstanbul Kartal Belediyesi, yeni kentsel dönüşüm mevzuatının yürürlüğe girmesiyle birlikte ilçede görev yapan muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Kartal Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıda, kısa bir süre önce Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni 6306 sayılı yasa ve yenilikler ile ilgili bilgi verildi.
Kartal Belediyesi Mehmet Ali Büklü Jüpiter Gezegen Cafe’de gerçekleştirilen toplantıya, Kartal’da görev yapan 20 mahalle muhtarının yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Bayram Ali Baştan, Kentsel Dönüşüm Müdürü İlkin Güneş Erarslan Baybora ve Yapı Kontrol Müdürü Burak Ayata katıldı.
Kentsel Dönüşüm Sürecinde Muhtarların İş Birliği Önemli
Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Bayram Ali Baştan, 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile bilgiler vererek getirilen değişikleri anlattı. Riskli yapı raporu almış  binalarla ilgili muhtarlıklarda yapılması gereken 15 günlük askı süreci ile ilgili bilgi verdi. Tebligatlar ile ilgili değişen konuları da aktaran Başkan Yardımcısı Baştan, muhtarlıklar ile Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün iş birliği içinde çalışması gerektiğinin altını çizdi. Riskli yapı raporunun binalara asılarak belediye tarafından fotoğraflanacağını ve muhtarlıklarda 15 gün askıda kalacağını ifade etti. Riskli yapı raporu alınmış binalarla ilgili tahliye sürecinin başlangıcının ise muhtarlıktaki askı süreci bitiminden itibaren başlayacağını belirti.
Toplantının bundan sonraki bölümünde ise hem yasadaki diğer yenilikler ve rezerv alanlar, hem de muhtarların merak ettiği konularla ilgili sorulara cevap verildi.

YORUM YAP