Anasayfa / Gündem / Kars Selim ilçesinde Cirit Turizm Destinasyon Merkezi Açıldı

Kars Selim ilçesinde Cirit Turizm Destinasyon Merkezi Açıldı

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Desteğiyle Kars’ın Selim ilçesinde 23 bin metrekarelik Ata Sporları (Cirit Sahası)Turizm Destinasyon Merkezi Açıldı.

Kars’ın Selim ilçesinde yapımı tamamlanan 23 bin metrekarelik Ata Sporları Turizm Destinasyon Merkezi’nin açılışı törenle yapıldı.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından 2019 yılında Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek (KÖA) Programı kapsamında desteklenen Selim Ata Sporları Turizm Destinasyon Merkezinin açılışı, 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı – AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, SERKA yönetim kurulu Başkan Vekili Kars Valisi Türker Öksüz’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi. Selim, Arpaçay ve Digor Belediye Başkanları ve çeşitli kurum amirleri ile cirit kulüp temsilcileri ve vatandaşlarımızın katıldığı etkinliğe, Ajansımızı temsilen Kars Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Nesim Karakurt katıldı.

Turizm merkezinde 7 bin 500 metrekarelik cirit sahası, 12 atlık barınak ve yemlik deposu, 100’er kişilik iki tribün, kafeterya ile vatandaşların günübirlik ihtiyaçlarını giderilebileceği sosyal alanlar yer alıyor.

SERKA yönetim kurulu Başkan Vekili, Kars Vali ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, açılışta yaptığı konuşmada, bölgenin geleneksel sporu ciridin bilinirliğini artırmayı ve onu yaşatmayı amaçladıklarını söyledi.

Göz Atın

Kars Şehir Merkezinde Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Kars Belediye ekipleri, 2021 faaliyet programı kapsamında yol yapım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir