Anasayfa / Gündem / Kars İsmet Paşa İlkokulu Öğrencileri 50 Yıl Sonra Buluştu

Kars İsmet Paşa İlkokulu Öğrencileri 50 Yıl Sonra Buluştu

Kars İsmet Paşa İlkokulu 1969-70. 1974-75 Dönemi öğrencileri, merhum Öğretmen İsmet Alioğlu’nun öğrencileri  İstanbul Bostancı’da 3 Ekim 2021 Pazar günü Mehmet Ali Karadağ’ın ev sahipliğinde kahvaltıda buluştular. Bostancı Azizin Yeri Restaurant’ta yapılan kahvaltıda eski anılar konuşulup dostluklar yenilendi.

Mehmet Ali Karadağ yaptığı açıklamada ”Beraber okuma-yazma öğrendiğin, aynı sınıfta beş yıl aynı havayı teneffüs ettiğin, bayramları, yerli malı haftalarını kutladığın, müsamerelerde şarkı söylediğin ve yıllar geçince yüzlerini zor hatırladığın arkadaşlıktır ilkokul arkadaşlığı. Çeşitli sebeplerle uzun yıllar görüşemedikten sonraki ilk buluşmada; aranızda hiçbir zaman soğukluk hissetmeksizin eski günleri yad etmektir ilkokul arkadaşlığı. O güzel günlere özlem duyup ne çabuk büyüdüğünüzü dile getirdiğiniz tamamıyla ayrı dünyaların insanları olmuş olsanız bile birbirinize olan hürmetinizden ve özleminizden dolayı hoşça vakit geçirmenin zevkini tattığınız kimseler de ilkokul arkadaşlarınızdır. İşte bu gün de o günlerden biri idi. Yaşımızı, başımızı unuttuğumuz; 1970 yılında başlayan 1975 yılına kadar kesintisiz süren İlkokul sıralarında ki çocuksu şımarık halimizle yine birlikteydik.
1970-1975 yılları arasında Kars İsmet Paşa ilkokulundan mezun merhum İsmet Alioğlu’nun öğrencileri olarak tekrar bir araya gelmek ve birbirimizden kopmamak için bir süredir görüşüp hoşça vakit geçiriyoruz. Ve bu bağlılığın yıllarca sürmesi dileği ile teşekkürler dostlara, canlara, arkadaşlara…”

Göz Atın

İBB teknolojiyi genç yetenekleri yakalıyor

Bilgi teknolojileri alanında genç insan kaynağı yetiştirmek amacıyla 30 adayla ‘İBB Tech Gelecek’ programı başlatıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir