Anasayfa / Gündem / Kars Belediyesi Eş Başkan Şevin Alaca Cezaevinde Covid-19’a yakalandı

Kars Belediyesi Eş Başkan Şevin Alaca Cezaevinde Covid-19’a yakalandı

2 Ekim’de yerine kayyum atanan tutuklu Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca’nın koronavirüs testi pozitif çıktı. Alaca’nın 6 gündür ailesi ve avukatları ile görüştürülmediği belirtildi.
 
Kars Belediyesi’ne kayyum atanması sonrası tutuklanan ve Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne sevk edilen Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca’nın koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Twitter hesabından paylaşım yapan Şilan Alaca, ablası Şevin Alaca’nın koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve tahliye taleplerine ise yanıt alamadıklarını açıkladı.
.
Şilan Alaca Twitter paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:
 
“Ablam Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca’nın Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevinde yapılan covid testi pozitif çıktı. Avukatlarımız aracılığı ile yaptığımız tahliye başvurusuna bir cevap alamadık. 24 Ağustos’ta covid geçirmiş ve tedavi olmuştu. Daha önce 4 kez akciğer ameliyatı geçirmiş ve ikinci kez covid’e yakalanmış bir insanın hala cezaevinde tutuklu olmasını hangi hukuk ile açıklayacaksınız. 6 gündür ne ailesi ne avukatları ile görüştürülmüyor. Sağlık durumu hakkında sağlıklı bilgi alamıyoruz”.

Göz Atın

AESOB Başkanı Yılmaz Kaya, Esnaf İçin Girişimlerine Devam ediyor

 Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, üst kuruluşları Türkiye Esnaf ve Sanatkarları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir