DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.290,00 -0.413

Kars, Ardahan, Iğdır KAISİAD Yemeğinde Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kars, Ardahan, Iğdır KAISİAD Yemeğinde Buluştu

Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği ( KAISİAD) 9. Geleneksel İftar yemeğini DoubleTree by Hilton Hotel Avcılar İstanbul’da verdi.

KAISİAD tarafından İftar yemeği öncesi düzenlenen panelde “Sürdürülebilir Kentler için Sürdürülebilir Sivil Toplum Kuruluşları: Kars, Ardahan ve Iğdır Örneği” başlıklı Rektörler ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Toprak proje sunumu yaparak paneli başlattı. Çeşitli görüşlerin dile getirildiği panelin moderatörlüğünü Prof. Dr. Bingür Sönmez yaptı.

KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe ”Bizi bugün yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime tek tek teşekkür ediyorum. Bizler 2010 yılında kurulmuş Kars, Ardahan ve Iğdır’lı işadamlarını biraraya toplamayı amaçlayan İstanbul gibi bir metropolde doğduğumuz topraklara ahde ve vefa olarak birşeyler yapma çapası içerisindeyiz. Kars, Ardahan ve Iğdır’a iki yıl öncesine kadar 3500 öğrencimize giyim, kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Bölgemizde bir çok okulun tadilanı yaptık.Son olarak 1 yıl önce bölgemizde 90 engeli vatandaşımıza Akülü araba Kars, Ardahan, Iğdır’a götürüp teslim ettik. İstanbul’da bir çok önemli etkinlik gerçekleştirdik. ilki 2016 yılında olmak üzere son 3 yılda Bölge derneklerimizinde desteği ile Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günleri etkinliği düzenledik. Bu etkinliklerimiz çok sayıda ulusal medyada geniş yer aldı” dedi.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay yaptığı konuşmada; Şartların zorlaştırılıması yüzünden, belkide imkansızlar yüzünden göç ettik ve Serhat illerimizin gösterdiği azimle buralarda tutunduk. Şu andada başarılı insanlarımızın arasındayız. Kars, Ardahan ve Iğdır’ı nasıl geliştirebiliriz ve buralardan orya nasıl katkı yapabiliriz, bu süreçte eldeki imkanlardan bölgemizi nasıl faydalandırabiliriz. Bizler ve çocuklarımız burada Anne Babalarımız orda, bir ayağımız burda bir ayağımız orda ne buralardan vazgeçebiliyoruz nede geldiğimiz yerleri gözden çıkarabiliyoruz. Çünkü orası aziz vatanımızın en kıymetleri yerleridir. 1970’li yıllarda Kars’ın Türkiye’nin en zengin 8. ili olduğunu biliyoruz. Çevresi, doğası, suyu ile tertemiz olan bir bölgenin insanlarıyız. Bölgemizin dinamikleri akılıca rasyonel biçimde kulanabilirsek biz ekonomik olarak bu geri kalmışlık promleminide çözebiliriz” dedi.

KAISİAD Geleneksel İftar yemeğine Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Prof. Dr. Metin Toprak, Prof. Dr. Bingür Sönmez,  Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Ertekin Baysan, Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Ergüder Şimdi, Ardahan Kültürevi Başkanı Efrail Çiftçi, Kocaeli Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Meşaik Karakuş, Ardahan Eğitim Derneği Başkanı Celil Ünlü, Hanak dernek Başkanı Sıtkı Dursun, KAI Beylikdüzü Dernek Başkanı Gürsel İlgüz, Kars Dernek Başkanı Burçay Yıldız, Avcılar Kars Dernek Başkanı Yücel Taşcı, Ak Parti Esenyurt ilçe Başkanı Yasir Çelik, MHP Kars il Başkanı, MHP Ardahan İl Başkanı Siyasetçiler Naif Alibeyoğlu, Çetin Çapan, Oruç Oymak, Güngören Iğdır Dernek Başkanı Öztürk Altıntaç, Esenyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Kuzgun, Seyfullah Türksoy, Abdulhadi Akmugan, Sanatçılar Murat Aydın, Murat Zorba, Mine Kuş, Burhan Yıldırım, Recep Ergül, Meryem Kızılırmak, Sinama yönetmeni Reis Çelik ve çok sayıda STK Başkanı katıldı.

Burada isimlerini yazamadığımız Siyasetçi, İşadamı, Savcı, Hakim, Doktor, Gazeteci ve Bürokratın katılım gösterdiği İftar yemeği öncesi, KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe ve yönetimi konuklarını kapıda karşıladı.

YORUM YAP