Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / KAI Vakfı’ndan Kars’a 11 Adet Solunum Cihazı

KAI Vakfı’ndan Kars’a 11 Adet Solunum Cihazı

Kars – Ardahan – Iğdır illerinin adını taşıyan KAI Eğitim Vakfı İş İnsanları Konseyi Kars’a 11 adet son teknoloji yüksek akımlı solunum Cihazı bağışladı.
Kurulduğu günden bu güne 20 bin öğrenciye burs veren kapalı spor salonu, okul, yurt ve eğitimin her alanında yatırım yapan İstanbul Kars Ardahan Iğdır KAI Vakfı İş İnsanları Konseyi’nin bu duyarlılığı takdir topladı.
 
‘Eğitim ve sağlık konusuna duyarsız kalamayız’
 
Gazete Damga’ya konuşan, İstanbul Kars Ardahan Iğdır KAI Vakfı İş İnsanları Konseyi üyelerinden Gold Gümrükleme Sahibi İmdat Tatar, nerede yaşarsak yaşayalım, nerede doyarsak doyalım memleketimiz her zaman bizim gözbebeğimizdir, memleketimizdeki olumsuzluklara asla duyarsız kalamayız dedi.
 
İstanbul Çaba Tıp Fakültesinde görevli Dr. Alpay Medet Alibeyoğlu hemşehrimiz bize konuyu getirdi,  İstanbul Kars Ardahan Konseyi olarak toplanıp konuyu değerlendirdik diyen İmdat Tatar şunları söyledi: ‘Tüm konsey üyesi arkadaşlarıma buradan teşekkür ediyorum. Tereddütsüz ortak karar alarak piyasada bulunması zor olan solunum cihazlarını temin ettik. Tanesi 20 bin TL olan cihazların ödemesini ivedilikle yaptık ve 11 cihazın 5 tanesini Kafkas Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne 6 tanesi de Kars Devlet Hastanesi’ne gönderdik. Buradan memleketimiz insanlarına sesleniyorum. Eğitim ve sağlık söz konusu olursa KAI Vakfı ve İstanbul Kars Ardahan Iğdır KAI Vakfı İş İnsanları Konseyi olarak göreve hazırız. Yeter ki gençlerimiz okusun, çocuklarımızın yüzü gülsün. İnsanlarımız umudunu yitirmesin. Kars, Ardahan, Iğdır dayanışması her zaman her şartta sürecektir, gönülleri ferah olsun.
Kaynak: gazetedamga

Göz Atın

ARDAFED, Orhan Çerkez Başkanlığında İlk Toplantısını Yaptı

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 12 Eylül 2021 Pazar günü Şişli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir