DOLAR 28,9919 % 0.23
EURO 31,2252 % -0.16
STERLIN 36,3918 % -0.22
FRANG 32,9603 % -0.25
ALTIN 1.866,62 % -1,07
BITCOIN 1.277.478 -0.129

İstanbul’da Göle Kadın Kooperatifi Kuruldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul’da Göle Kadın Kooperatifi Kuruldu
Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan ili Göle Kadın Meclisi Derneği, başarılarına yenisini ekleyerek ‘’Göle Kadın Kooperatifi’’ kurduklarını açıkladılar.
Göle Kadın Meclisi Açıklaması Şöyle:
‘’Göle Kadın Meclisi’’ kurulduğu günden bu yana ismini projelerle duyurdu. Projelerimizin hepsini gerçekleştirdik ve hiçbir projemiz askıda kalmadı. Hepsini adım adım arkadaşlarımızın emeği, samimiyeti, özverisi ve iyi niyetiyle projelerimiz hayata geçti.
Projelere, okullara ve eğitime her türlü yardımı kim talep ettiyse hiç geri çevirmeden harfiyen istenilen şekilde onları kırmadan yerine getirdik. Bunları gerçekleştirmek, yerine getirmek kolay değil. Ama bizler Kadın Meclisi olarak, bunların üstesinden geleceğimizi bildiğimiz için durmadan çalışmaya devam ediyoruz.
Geçen yıldan beri üzerinde özenle durduğumuz ve ilmek ilmek işlediğimiz, ‘’Göle Kadın Meclisi’’nin adı altında ‘’Göle Kadın Kooperatifi’’ni hayata geçirmek istemiştik.
Yaşadığımız onca sıkıntılara rağmen başta Covid-19 salgını olmak üzere bir türlü resmi işlemlere baş vuramamıştık. Ama bu yıl, 2020 yılı bitmeden bu resmi işlemlerimizi halledip başvurumuzu yapmak istedik ve yaptık.
11 arkadaşımız ile bugün, ‘’Göle Kadın Kooperatifi’’ mizin baş vurusunu yaptık. Hayırlı olacak inşallah ve sorumlu olduğumuz halkımıza mahcubiyet yaşatmayacağız.
Bu Kooperatifin temel amacı, tüm İstanbul’daki ve Göle’deki kadın emeğini ve istihdamını bir araya toplamaktır. Dayanışma, paylaşma içerisinde olup, güzel hayatlara eğitim ile nasıl ulaşabiliriz diye Göle Kadın Kooperatifi çatısı altında bir araya geldik. Tüm arkadaşlara gösterdikleri samimiyet ve duyarlılıkları için teşekkür ederim.
Göle Kadın Meclisi Adına
Türkan Deli

YORUM YAP