DOLAR 32,3090 % 0
EURO 35,1144 % 0.44
STERLIN 41,5844 % 0.33
FRANG 36,0891 % -0.12
ALTIN 2.397,63 % -0,73
BITCOIN 67.639,99 -2.568

İstanbul’da Ardahan Tanıtım Günleri Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul’da Ardahan Tanıtım Günleri Devam Ediyor

İstanbul Maltepe sahili İBB etkinlik alanında devam eden ”Ardahan Tanıtım Günleri” vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) tarafından organizasyonu yapılan Ardahan tanıtım günleri 6 Ekim pazar gününe kadar devam edecek. Perşembe günü yapılan resmi açılışa Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, İYİ Parti Genel kurul idare üyesi Erzurum Millet Vekili Muhammed Naci Cinisli, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan yardımcısı Akın Akyüz, Sancaktepe Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz, CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel, Sinama sanatçısı İlyas Salman, Hanak eski Belediye Başkanı Harun Tankoç, ARDAFED İş Adamları komisyonu Başkanı Ali Rıza Nasıroğlu, ARDAFED Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Fatma Öktem Çınar ve çok sayıda STK Başkanı katıldı.

Türkiye’nin Gürcistan ve Ermenistan’a sınır, beş ilçeli, bir Beldesi, 234 köye sahip kenti olan Ardahan’ı tanıtma adına düzenlenen ve vatandaşlara klasik Çikolata, Şeker ikramı yerine 2 bin adet kitabın ücretsiz olarak dağıtıldığı bir çok Sanat Derneği’nin yanısıra yazar, Karikatürist, Heykeltraş’ın katıldığı Ardahan tanıtım günlerinde Ardahan’lı kadının çeyiz sandığı köşesi, Damal Bebeği köşesi ve Atatürk köşesi’de açıldı.

ARDAFED Başkanı Fakir Yılmaz açılış konuşmasında ” Ardahan başka illerin gölgesinde kalmadan kendi lobisini oluşturup büyükşehirlerde var olduğunu göstermelidir. Ardahan 2 sınır kapısı olmasına rağmen ticarete yeterince yararlanamıyor. Ardahan hayvancılığın merkezi olmasına rağmen malesef yeterli destek almadığını görüyoruz” dedi.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ” STK’ların kendi ürünlerini, kültürünü başka insanlara tanıtması çok önemlidir. Ardahan’ın en büyük özeliği farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir yerdir. Ardahan’da hiç kimse renginden dolayı, inancından dolayı, dilinden dolayı kimse kimseyi aşağılamamıştır. Biz bununla ne kadar övünsek azdır” dedi.

Etkinlikte sahne alan Ardahan yöresel sanatçılar Erkan Ergezer, Mehmet Kılıç, Özkan Aras, Filiz Altınay ve yöresel Aşıklar, sunuculuğu Elif Timarcıoğlu’nun  yaptığı organizasyon pazar günü sona erecek.

YORUM YAP