DOLAR 32,2898 % -0.07
EURO 34,9442 % -0.06
STERLIN 41,3211 % -0.26
FRANG 36,1521 % 0.05
ALTIN 2.385,12 % -1,24
BITCOIN 66.708,01 -4.32

İstanbul Kars Kültür Derneği Kongre Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul Kars Kültür Derneği Kongre Yaptı

Merkezi İstanbul Avcılar’da bulanan Kars Kültür Derneği 9 Haziran Pazar günü olağan genel kurulunu Merkez Mahallesi Marmara Caddesi No: 12 Ergün Çakıcı İş Merkezi Kat. 2 Daire 2 Avcılar  adresindeki dernek lokalinde gerçekleştirdi.

Divan başkanlığına Mustafa Küpeli, Katip üyeliğine Mahir Budak, Murat Akbaş ve Neriman Aşnaz’ın getirildiği genel kurulunda çok önemli kararlar alındı.

Tüzük gereği maddeler okunup onaylandıktan sora tek liste olarak seçime gedildi. Eğitimci Yücel Taşçı yeniden Başkan seçildi.

Genel Kurulda Dernek Başkanı Yücel Taşçı 3 yıllık faaliyet raporunu açıklarken, gelir gider raporunu Dernek Başkan Yardımcısı Fevzi Laçin ve Denetle Kurulu raporunu da Denetleme Kurulu Başkanı Necdet Kaya Okudu. Üyeler raporlar hakkında lehte ve alehte konuştular. Daha sonra raporlar oy birliğiyle kabul edildi.

Genel kurulda verilen ve kabul edilen önergeler

1-Dernek yönetim kurul üyesi sayısının 5’den 11 çıkması için genel kurula önerge verildi. Konu Genel kurula sunuldu, tartışıldı Faydalı olacağı için kabul edildi.

2-Anı amaca taşıyan Dernekler Federasyonlarına üye olmak için önerge verildi. Önerge tartışıldı. Ve Faydalı olacağı için oy birliğiyle kabul edildi

3- İşinde, siyasette, yaşamında başarı göstermiş, özellikle hemşehrileri için emek vermiş Kars Ardahan Iğdır’lı önderlerin Derneğin danışma kurulu üyesi olarak seçilmesi için önerge verildi. Önerge tartışıldı ve oy birliğiyle kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde, Yüksek inşaat Mühendisi Haydar Çeliker, Emekli Müdür Haydar Ali Yıldız, Av. İsmail Topkaya, Zeki Çelik, Ülkü Aşnaz, Ayte Alkaşı, ve bazı üyeleri birer konuşma yapıp dernek hakkında görüşlerini belirttiler.

Daha sonra seçime geçildi. Divan başkanı yeni yönetim kurulu aday listelerini istedi.Başka aday listeleri soruldu başka liste olmayanca, Mevcut Dernek başkanı Eğitimci Yücel Taşçı önderliğindeki liste genel kurula sunuldu. oy birliğiyle kabul edildi.

Yeni Yönetim Kurulu üyeleri Şu isimlerden oluştu.

Yücel Taşçı
Fevzi Lâçin
Gürkan Ağyel
Oktay Çfçi
Ayten Alkaşı
Ali Uyan
Engin Bahçe
Turgut Doanay
Ülkü Aşnaz
Hüseyin tatlı
Ali Atıbaş
Yeni Yönetim Kurulu Yedek üyeleri Şu isimlerden oluştu.

Tuccar Birdal
Hamdi İnan
Tuncay Ateş
Kasım Ağçay
Oktay Tçekin
Yeni Asil Denetleme Kurulu üyeleri

Mustafa Küpeli
Adnan Aydın
İlker Vargül
Yeni Yedek Denetleme Kurulu üyeleri

Oruç Balcı
Gürbüz Ağyel
İlyas Karakaya seçildiler

Ayten ALKAŞI/Avcılar/Serhat Birikim

YORUM YAP