DOLAR 31,1490 % 0.15
EURO 33,8051 % 0.01
STERLIN 39,4979 % 0.01
FRANG 35,3845 % 0.11
ALTIN 2.036,68 % 0,23
BITCOIN 1.778.972 7.964

İstanbul Iğdır Derneği Kongre Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul Iğdır Derneği Kongre Yaptı

Merkezi İstanbul Sefaköy’d bulunan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği olağan kongre toplantısını yaptı. Yapılan toplantıda çok sayıda davetliye sabah kahvaltısı verildi.

Toplantı başlarken Divan oluşturuldu. Divana Iğdır Aralık ilçesi halkından emekli öğretmen Sadık Çetinkaya, Gazeteci Atalay Sever, Diş Tabibi Doğan Büyükdağ ve Halkalı merkez Mahalle Muhtarı Yusuf Ergün getirildi.

Verilen önerge gereği,  Murat Bekem, Cemal Avcı, Cafer Yıldırım, Celal Karaali, Perihan Abay, Sefer Karakoyunlu, Bülent Tanrıverdi, Hasan Aras, Yıldıray Sarıcan, Turgut Atabey, Eyüp Haykar, Kasım Yiğit, Erdoğan Keskin, Atilla Deniz, Felhan Açkan, Kazım Yeşilkaya, Bülent Bayat, Serkan Yalçın, Nejdet Konç, Fikret Demirel, Tuncay Sarısu, Naci Kaymaz, Burhan Aydeniz, Dr.Cemal İsmailoğlu ve Cengiz Kızıldağ Yönetim Kuruluna seçilirken, Aydın Şavluk, Emirali Karaali, Sinan Bayat, Abdulhadi Akmuğan, Özdemir Polat ve Ayhan Özgündüz de Denetim kurulu üyeliklerine getirildi.

Öten yandan Atalay Sever, Özdemir Polat, Ayhan Özgündüz, Servet Yenigün, Gökhan Türkeş Öngel, Mustafa Akot,Tevekkül Kamaç, Metin Yazar, Haydar Fidanboy,Turgut Tarhan Danışma Kurulu üyeliklerine seçildiler.

Seçimden sonra Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen İmdat Atabey, görev aldığı geçici başkanlığı süresinde yaptığı çalışma ve hizmetleri için konuştu. İmdat Atabey “teveccüh edip bana yeniden tevdi ettiğiniz bu onurlu ve şerefli görevi layıkıyla yerine getireceğim” dedi. Dernekçiliği iyi bilen birisi olarak hizmette kusur etmeyeceğini belirterek seçilen yönetim kurulu arkadaşlarından kendisine gerekli desteğin verilmesini talep etti.

Daha sonra Abdulhadi Akmugan, Sefer Karakoyunlu, Aydın Şavluk, Emirali Karaali, Diş Tabip Doğan Büyükdağ, Sadık Çetinkaya ve Atalay Sever birer konuşma yaparak dernekçilikle ilgili görüş, düşünce ve beklentilerini belirttiler.

Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı seçilen İmdat Atabey, kısa bir konuşmadan sonra katılımı sağlayan ve oylarıyla kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

YORUM YAP