DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

İst. And. Yakası 8-15 Mayıs’ta Açılacak Pazar Yerleri Açıklandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İst. And. Yakası 8-15 Mayıs’ta Açılacak Pazar Yerleri Açıklandı

Pandemi nedeniyle 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında aralıksız 18 gün tam kapanma sebebiyle pazarcı esnafın büyük mağduriyet yaşaması üzerine pazarcı esnafı temsilen Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu (TÜSPAF) Başkanı Ali Karaca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir görüşme yapmış ve Cumartesi günlerine denk gelen 8-15 Mayıs günlerinde pazar yerlerinin açılacağı açıklanmıştı.

İstanbul Anadolu Yakası Pazarcılar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Memet Emin Yarar, ilçe Belediyeleri ve Kaymakamlar ile yapmış olduğu görüşmeler sonrası İstanbul Anadolu yakasında 8-15 Mayıs günlerinde açılacak pazar yerlerini açıkladı.

İstanbul Anadolu Yakası Pazarcılar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Memet Emin Yarar açıklaması Şöyle:

Yıllardır hiçbir esnaf ayrımı yapılmadan faaliyetini sürdüren pazaryerlerimizde dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de çok can kaybına vesile olan “Pandemi Süreci”nin başladığı günden bugüne birçok esnaf grubunun faaliyetsel, toplumsal ve ekonomik olarak yaşadığı zorluklara özellikle giyim esnafımızıda (tekstil, züccaciye, aksesuar, çanta, ayakkabı, süs eşyası v.s.ürün satan) dahil edebiliriz. Özellikle giyim esnaflarımızın geçen seneden beri yaşadığı mağduriyeti bir daha bu tür kısıtlama ve ayrıma tabi tutulmadan yaşamaması için, toplantı halinde ve resmî yazılarla anlatmamıza, hassasiyetle üzerinde durmamıza rağmen dün çıkan genelgede meyve, sebze v.s.ürün satan esnafların dışında açılmasına karar alınan bu günlerde giyim esnaflarımızın tezgah açmamaları yönünde alınan karar kabul edilebilir bir durum olmamakla birlikte hakkaniyet de içermemektedir. Alınan bu kararı kabul etmiyor, etle tırnak gibi olan meyve, sebze ve giyim esnaflarımızın bir bütün olduğunu da resmî ve sivil tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.

Ayrıca, Cumartesi günü açılması yönünde İçişleri Bakanlığı Genelgesi’yle alınan kararla meyve, sebze v.s. esnaflarımızı da bir güne sıkıştırarak tezgah açmaları yönündeki kararı da; Trafik,haftanın yedi günü kurulan pazarlarımızın bir güne sıkıştırılarak %70’inin tüm belediyeler tarafından açık tutulması, hal içerisindeki oluşacak yoğunluk, mal tedariğinde yaşanacak birtakım sebeplerle, doğru bulmamamıza rağmen, halkımızı ve müşterilerimizi marketlere mahkum etmemek birgün dahi olsa onların gönlündeki yerimizi herdaim koruma düşüncesiyle hareket ederek tüm zorluklara ve engellemelere rağmen o gün en iyi, taze,bol çeşit ve en önemlisi ekonomik olarak ürünlerimizi tezgahlarımıza dizerek satışını yapacak ve halkımızın takdirini bir kez daha kazanmış olacağız inşaallah.

Bu doğrultuda bugün ilçe Belediyeleri ve Kaymakamlarımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde açılacak Pazarlarımız şunlardır:

-Ataşehir: Yenişehir(Emekevler),Barbaros, K.Bakkal-köy, Örnek Mh.

-Beykoz: Yalıköy, Paşabahçe, Kavacık, Çavuşbaşı.

-Çekmeköy: Hamidiye, Sultançiftliği, Çatalçeşme, Aydınlar, Ömerli, Nişantepe.

-Kadıköy: Kadıköy Cuma, Sahrayıcedit, Erenköy, Göztepe, Fikirtepe, Acı-badem.

-Maltepe: Aydınevler, Zümrütevler, Fındıklı.

-Ümraniye: Tüm pazarlar açık.

-Üsküdar: Üsküdar Merkez, Ünalan, Kirazlıtepe, Küplüce, Bahçelievler, Burhaniye(Kısıklı), Bulgurlu, Yavuztürk, Çengelköy pazarlarımız açılacaktır.

YORUM YAP