Anasayfa / Gündem / İlgezdi: Personel Taşıma ve Çöp Toplama İşini Taşerondan Alıyoruz

İlgezdi: Personel Taşıma ve Çöp Toplama İşini Taşerondan Alıyoruz

İstanbul İli Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 19 Ekim Muhtarlar günü etkinliği kapsamında Ataşehir ilçesinde 17 Mahalle muhtarı ile yemekli toplantıda bir araya geldi. Başkan İlgezdi,toplantı sonrası gazetecilere önemli açıklamalar yaptı.

Serhat Yaşam Dergisi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye daha önce ”2019 seçimleri öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Partide Ataşehir’e yatırım yapmıyor diyordunuz. İki yıldır İBB CHP yönetiyor Ataşehir ilçesine hangi yatırımı yaptı? diye sordu.

Başkan İlgezdi: Ataşehir’de İBB ait bir arazi gösterin hemen bir tesis yapalım. Ataşehir ilçesinde herhangi bir yatırım Ataşehir Belediyesi olarak yapamıyoruz çünkü Belediyeye ait arsa kalmadı. İBB İçerenköy Kapalı Spor tesisi yapacak. Esatpaşa mahallesinde bir futbol sahası yaptılar.

Gazeteci Erkan Sarıkaya:Personel servislerini kaldıracağınız söyleniyor bu doğru mu?

Başkan İlgezdi:Personel taşıması yapan firmalar ihale sürecinde yüksek bedel istiyorlar. Belirli firmalar bu işi yaptığı için artık bunlar tekeleşmişler. Şimdi personel taşıma servislerini ve çöp toplama işini Belediye bünyesinde yapma kararı aldım. Böylece bütçe giderinde büyük tasaruf yapacağız.

Gazeteci Erkan Sarıkaya: Ataşehir Belediyesinde bir kısım birim müdürlerini görevden aldığınız ve daha sonra vazgeçtiğiniz konuşulyor bu doğru mu?

Başkan İlgezdi: Pandemi sürecinde tüm vatandaşlar gibi Ataşehir Belediye personeli bir kısmı evde çalıştı bir kısmı sırasıyla mesai yaptı bu durum personelin işi gevşetiğini gördüm. Müdürlere işe zamanında gelin, vatandaşın işlerini çözün çözemiyorsanız çay kahve ikram edin dedim. Ama baktım olmuyor bir kısım müdürü görevden alma noktasına geldim. Şimdi işin başındalar gerekli uyarıyı yaptım.

Gazeteci Erkan Sarıkaya: Ataevleri için kiraladığınız binalara yüksek kira verdiğiniz Belediye meclisinde gündeme geldi. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Başkan İlgezdi: Ataevi için kiraladığımız bina sahipleri az kira veriyoruz diye bizi çıkarmak için mahkemeye verdiler. Şu anda kiralık bina bulamıyoruz. Ataşehir ilçesi sınırları içinde bina yapacak arsamızda yok yapalım.

Göz Atın

İBB teknolojiyi genç yetenekleri yakalıyor

Bilgi teknolojileri alanında genç insan kaynağı yetiştirmek amacıyla 30 adayla ‘İBB Tech Gelecek’ programı başlatıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir