Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Iğdırlılar Derneği’nden 110 Aileye Yardım

Iğdırlılar Derneği’nden 110 Aileye Yardım

Merkezi İstanbul K.Çekmece’de bulunan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, kendi imkanımızla aldıkları 110 koli yardımı ihtiyaç sahibi insanlara dağıtılar.

Iğdırlıların İstanbul’da ki evi olan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, ramazan ayının gelmesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara maske ve ramazan kolisi götürdü.

Küçükçekmece Sefaköy’de faaliyetini sürdüren Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, küresel salgın korona virüsün etkisinde geçen zorlu ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Dernek yönetimi kendi imkanları ile hazırladığı ramazan kolisi ve tıbbi maskeleri bölgede bulunan yardıma muhtaç hemşehrileri ve onların komşuları ile paylaştı. Daha öncede korona virüsün ilk yayılmaya başladığı zamanlarda Iğdır’a 7 bin maske gönderen dernek, bu kezde hazırladığı 110 adet gıda kolisi ve cerrahi maske dağıtımını yaptı. Tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzakları Dernek Başkanı Celal Karaali başta olmaz üzere yönetim kurulundan Naci Kaymaz, Turgut Atabey, Cafer Yıldırım ve Bülent Bayat tarafından götürülerek evlerinde teslim edildi.

‘’MAĞDUR ÇOK İNSAN VAR’’

Gıda yardımı ve maske dağıtımını yaparken şok olduklarını belirten Dernek Başkanı Celal Karaali, ‘’Bu kadar insanın mağdur olduğunu bilmiyorduk. Yardım kolisi dağıtmak için gittiğimiz bölgelerde bizi gören çevredeki vatandaşlar, 2 aydır 3 aydır çalışmıyoruz diye yardım istedi. Elimizden geldiği kadar destek olduk. Kendi imkanımızla aldığımız 110 koli yardımı ihtiyaç sahibi insanlarımıza dağıttık. Gıda kolileri maskeleriyle birlikte tesbit edilen ihtiyaç sahiplerine evlerinde teslim edildi’’ dedi.

Kent Yaşam

Göz Atın

ARDAFED Kongresi 14 Temmuz’a Ertelendi

Merkezi İstanbul Şişli‘de bulunan ve 62 Ardahan Derneğin çatı örgütü olan Ardahan Dernekler Federasyonu kongresi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir