Anasayfa / Gündem / Iğdır Ayyıldız Kadın Kooperatifinin Açılışı Yapıldı

Iğdır Ayyıldız Kadın Kooperatifinin Açılışı Yapıldı

Iğdır şehir merkezinde toprağın bereketini üretime dönüştüren, alın teriyle ekmeğini kazanan kadınlar tarafından kurulan Ayyıldız Kadın Kooperatifi açılışı yapıldı.
Iğdır Kasımcan köyünde gerçekleşen açılış törenine Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim ve eşi Hatice Sarıibrahim hanımefendi, Vali Yardımcısı Ömer Said Karakaş ve eşi Tuğçe Karakaş, protokol üyeleri, kurum müdürleri, kadınlar ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta konuşan Iğdır Valisi H.Engin Sarıibrahim, kadınların her zaman destekçisi olduğunu belirterek; “Şunu çok iyi biliyoruz ki her başımız sıkıştığında; bu milletin evlatlarını doğuran, yetiştiren, büyüten sonrasında onlara el açan, onlara yön veren yine Anadolu coğrafyasının kadınları olmuştur. Iğdır’daki kadınlara inanıyoruz. Doğru bir şekilde desteklendikleri takdirde, ürettikleri ürünlerden kazanacakları gelirlerle daha da büyük işler yapacaklarını düşünüyorum.” dedi.
Kadınların istedikleri, inandıkları zaman dünyayı değiştirebildiklerinin altını çizen Vali Sarıibrahim, Iğdır’daki kadın kooperatiflerine her zaman destek olduklarını, bundan sonra da desteklerini sürdüreceklerini söyledi.
Önümüzdeki günlerde kadın kooperatiflerinin ve tarımsal üretim yapanların ürünlerinin satışını yapabilecekleri iş yerlerinin faaliyete geçeceğini ifade eden Vali Sarıibrahim, kadın kooperatiflerinin kuruşma süreci boyunca emeği geçen herkese teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından dualar eşlişinde açılışı yapılan Ayyıldız Kadın Kooperatifinin üretim alanı gezilerek, üretilen ürünler incelendi.

Göz Atın

Ayhan Bilgen: Hedef kitlemiz muhalefete gitmeyen oy kitlesi

Kars eski Belediye Başkanı ve Türkiye’nin Sesi Partisi (SES)) Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Siyasal Yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir