DOLAR 32,2889 % 0.19
EURO 34,9440 % 0.23
STERLIN 41,0658 % 0.06
FRANG 35,4314 % 0.37
ALTIN 2.417,43 % -0,17
BITCOIN 67.814,98 -1.142

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ataşehir Trabzonlular Derneği’nde Konuştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ataşehir Trabzonlular Derneği’nde Konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Ataşehir Trabzonlular Derneği’nde Çarşamba akşamı hemşerileri ile bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ataşehir Trabzonlular Derneği ziyaretinde, Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı Namık Sürmen, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mehmet Emin Özkaya, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve çok sayıda Trabzon STK yöneticisi katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ataşehir Trabzonlular Derneği’nde 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimi ve gündem ile ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Soylu’nu yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Değerli Ataşehirliler ve Trabzonlu hemşehrilerim bu kardeşinize inanın. Eğer biz sandıkların yüzde 90’ını daha açtırabilseydik bilmenizi istiyorum bugün 23 Haziran’ı tartışmamıza, konuşmamıza, değerlendirmemize, böyle bir seçime gitmemize gerek kalmayacaktı. Bizim bir yerlere teslim olmamızı isteyenlere söylemek istiyorum. Amerika dediği için, ben not ettim dediği için hakkımızı aramaktan vazgeçmeyiz. Amerika ben not ettim bunu diyorsa biz de onun 15 Temmuz’da ne yaptığı bu ülkede hep birlikte iyi not ettik. Sanatçılar çıkıp sosyal medyada bir baskı oluşturacak diye eğer hakkımızdan vazgeçecek olursak bu millet bize şunu sorar ‘Sen kendi hakkını savunmaktan acizsin, benim bir oyumu savunmaktan acizsin, bu ülkenin hakkını ve menfaatini nasıl koruyacaksın?” dedi.

Bakan Soylu, ”Değerli hemşehrilerimle bir arada olmaktan büyük onur ve mutluluk duydum. 31 Aralık 2016 tarihinden itibaren İstanbul’da bir tek bomba patlamadı, bir tek terör olayı yok. Doğu ve Güneydoğu da insanlar huzur içinde çocuklarını okula gönderiyor artık Çukurca başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu’nun her tarafında PKK’nın tertiplediği değil uluslararası hakikaten festivaller, yarışmalar gerçekleşiyor. Benim memleketimde anneler çocuklarını okula, taksime gönderirken acaba bir sıkıntı olacak mı diye düşünmüyor ve bütün bunların sağlanıp gerçekleştiği Allah’a şükür bir anlayış içerisinde bütün bunların yürütüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüze koyduğu çizgi ve politikayı her yerde devam ettiren arkadaşlar gibi bizde hükümetimizde devam ettiriyoruz. Bu ülkenin dağlarında 12 – 16 bin arasında terörist vardı bugün 600 terörist kaldı. Büyük bir mücadele ortaya koyduk, mücadeleyi sadece bir terör örgütüne karşılık yapmıyoruz. Bu terör örgütü arkasında ABD olduğunu daha farklı güçlerin olduğunu biliyoruz. Şükürler olsun bugün ayakları üzerinde duran bir Türkiye var, yarına daha umutla bakan bir Türkiye var. Sen Afrin’e giremezsin dedikleri zaman ben ülkemin üzerinde veya yıllarca beraber olduğum komşularım üzerinde bir tehdit gördüğüm zaman ben buraya adım atabilirim diyen bir Türkiye var. Terör örgütüne yılda 5 bin 556 kişi katılırken şu ana kadar bu yıl içerisinde 6 ayda 43 kişi katıldı. Sadece onlara dağlarda gerekeni yapmıyoruz, psikolojik olarak da onları başka bir noktaya doğru itip dağıtıyoruz” dedi.

Bakan Soylu, “Bayramda Kato Dağını ziyaret ettik ve ordaki güvenlik güçlerimizin bayramını kutladık. Daha sonra her yıl olduğu gibi hemşehrilerimizin bayramını kutlamak için Trabzon Havalimanına indik, tam çıkmak üzereydik. Çok bir arkadaş da karşılamadı bizi çünkü herkesle Trabzon Meydanında bayramlaşalım dedik. 50-100 kişi orada Ekrem İmamoğlu’nu bekliyor. Biliyorsunuz bu CHP’liler beni görünce hemen hareketlenirler. Meclis’te benim için haftada bir yine bugün iki parti beraber vermişler, benim için soru önergesi vermişler bir 10-15 dakika benim için hakaret edecekler böyle bir hal. Oraya indik ve oradan geçerken birden ‘Her şey çok güzel olacak’ diye bağırmaya başladılar. Hakikaten üzüldüm çünkü neden orası öyle bir yer değil. Bizimkiler konuşmaya en üst perdeden başlar, telefonu açar eğer beş defa çaldırdıysa ‘Neden telefona erken bakmıyorsun’ der. Biz buna alışığız, biz bunu kendimize bir samimiyet olarak görürüz ama bu ayrı. Oradan geçerken böyle mafyöz bir ağızla ‘Akıllı ol Soylu’ diyen cümleyi de anlayabiliriz. Dedim ki dönüp ‘Arstistlik yapma’ dedim geçtim ama aklımdan şu geçti, ‘Bunlar benim geleceğimi biliyorlar bir tertip kurmuşlar bizde bu tertibe düşmeyelim ya sabır’ dedik arabaya binip meydana gittik. Oradaki vatandaşlarıma olayı anlattıktan sonra bir cümle söyledim, ‘Ben buraya Kato dağından geldim Selahattin Demirtaş’ın kucağından değil’ dedim” dedi.

Bakan Soylu”Dün akşam yine Binali abi için soruları istedi moderatörden diyor. Allahtan moderatör bağladı da ‘Ben böyle bir şey istemedim daha bunun için bir çalışma da yapmadım’ dedi. İstanbul bizim gelecek nesillerimizin İstanbul’u, İstanbul bugün Bakü’den buraya bakıp da yarın başıma bir şey gelirse benim ümidim orası dendiği İstanbul. İstanbul, Kerkük’teki, Halep’teki insanların, bugün Doğu Türkistan’da zulüm altında olan insanların, Mekke’deki Medine’deki insanlarının umudunun olduğu, İstanbul, Bosna’nın Kosova’nın umudunun olduğu İstanbul, Fatih Sultan Mehmet Han’ın bize emanet olarak bıraktığı İstanbul, bir taraftan Selimiye’yle konuşan Sultanahmet’in İstanbulu. İstanbul sadece bizim günümüzü gün ettiğimiz bir şehir değil. İstanbul, dünyanın baş şehri evet ama güçlü şehri, dünyaya yön verecek şehri. Bugün dünyadaki haksızlıklara karşı kimse başka yere bakmıyor İstanbul’a bakıyor. Buranın medeniyetinden anlamayan, Allahınızı severseniz Devletin bütünlüğü için biz mücadele ederken devlete seri katil diyen bir kadını İstanbul’un yönetimine getirmek doğru değildir. Biz yaptığımız işe bakarız. Ekrem İmamoğlu’na bakıyoruz, ne yapmış Beylikdüzü’nde, bugüne kadar bir şey yapmış olsa biz duymuş olurduk. İyi bir ürün koymuş olsaydı millet karşılığını verirdi. Orada bir Yaşam Vadisi yaptı. Onu da yine bizim Trabzonlu Yusuf Uzun yaptı. Çiminide bu serpti onun dışında başka bir şey yok. İstanbul’u buraya teslim edip zaman kaybettirmek İstanbul’a da Türkiye’ye de İstanbul’un geleceğine de yazık olur”dedi

 

YORUM YAP