Anasayfa / Gündem / Halis Avşar, KKTC Cumumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Ziyaret Etti

Halis Avşar, KKTC Cumumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Ziyaret Etti

Türkiye Boks Federasyon Başkan Adayı Halis Avşar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ve KKTC Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Türkiye Kempo Savunma Sporları Federasyon Başkanı, İstanbul Muaythai İl Temsilcisi Teknik Direktör ve Milli Sporcu Halis Avşar, Nazik kabullerinden dolayı  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a teşekkür etti. Halis Avşar, akabinde Türk sporu Türk Boks’u Dünya ve Avrupa tarihi alanında en üst seviye getirerek çok ciddi projelerini anlattı. ”Her zaman Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de yanındayız ve destekçisiyiz”dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yaptığı açıklamada ”Bunu kendim çok iyi biliyorum, daha önce de sizi bir kaç defa kabul ettim. Şeref konuğumuz oldunuz, sizinle röportaj yaptık, sizinle konuştuk, size teşekkür ediyorum. Bizim siyasetle yapamadığımızı siz sporla bunu başardınız. Bir çok ülke bizi tanımıyor ama siz bunu spor ile başardınız. Dünya ve Avrupa Arenalarında bizim bayrağımızı astırdınız”dedi.

Milli sporcu Halis Avşar, ”Spor büyüyen çocuğun fiziksel gelişiminin yanında psikolojik ve sosyal yönden gelişimine de katkıda bulunur. Bireysel sporlar; Özgüvenin, Kendi sorumluluğunu alma yetkisinin gelişimine katkıda bulunurken, takım sporları; paylaşmayı yardımlaşmayı, takım halinde hareket ederken bireysel hırsların takımın önüne geçmesini kontrol etmeyi geliştirir. Spor yapan bir çocuk zamanının doğru kullanmayı öğrendiğinden
okul başarısı da beraberinde gelir. Düzenli fiziksel aktivite ile çocuğun kuvvet ve dayanıklılığı artar, kemik gelişimi olumlu yönde etkilenir, kilo kontrolü sağlanır. Spor ile hareketsizlik ve aşırı kilo sonucunda erişkin dönemde gelişebilecek kalp damar hastalıkları, şeker hastalığı ve diğer sağlık problemlerinin gelişimi önlenebilir. Spora başlamadan önce çocuğun spor yapmaya engel olabilecek bir sağlık probleminin olup olmadığı değerlendirilmelidir. Çocuğun yaşı, anatomik ve fonksiyonel yapısı, kuvvetli göz önünde bulundurularak hangi sporları yapmaya elverişli olduğuna karar verilir” dedi.

 

Göz Atın

Ayhan Bilgen: Hedef kitlemiz muhalefete gitmeyen oy kitlesi

Kars eski Belediye Başkanı ve Türkiye’nin Sesi Partisi (SES)) Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Siyasal Yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir