DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Gölelilerin İstanbul’da Büyük Buluşması

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gölelilerin İstanbul’da Büyük Buluşması

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan İli Göle Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Esenyurt Nikah Sarayı’nda yapılan Kaz gecesi yoğun bir katılımla yapıldı.

İstanbul Göle Derneği’nin 18 Ocak 2020 Cumartesi akşamı geleneksel “Büyük Göleliler Buluşması” dayanışma gecesinde misafirlere Kaz eti ikram edildi. Geceye yoğun katılımdan dolayı izdiham yaşandı.

Yoğun katılımdan dolayı oturmakta yer bulamayan Konuk ve Göleliler geceyi ayakta izlemek zorunda kaldı.
Erkan Özçelik’in ustaca sunduğu gecede Göle şiiriyle süslediği gecede sahne alan Göle Derneği’nin halk oyun ekibinin sergilediği birbirinden güzel oyunlar etkinliğe renk kattı.

ORMAN KATLİAMINI DURDURMAK İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Göle Orman işletme müdürlüğünün kapandıktan sonra Orman katliamını daha arttığı için Göle Orman işletme müdürlüğünün tekrar açılması için İmza kampanyası başlatıldı.
İlk İmzayı Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Göle Derneği eski Başkanı Hanifi Öztürk, Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç ve Gazeteci Mustafa Küpeli kampanyasını başlattılar.

FAHRİ GÖLELİLER TANITILDI

Yoğun katılım ve ilginin olduğu gecede kurulduğu günden beri herkesi kucaklayıp Din dil, din insan ayarımı yapmayan İstanbul Göle Derneği Avcılar Belediye Başkanı Turan Hençerli, İş adamı Yukup Süt’ü, Siirt Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz, siyasetçi Çetin Çapan ve Sanatçı Murat Aydın’ı fahri Göleli olarak ilan ettiler.

SANATÇILAR HALAY ÇEKTİRDİ

Göle ilçesinin tanıtımı için hazırlanan Slayt gösterisinden sonra sahne alan Halk Müzik Sanatçısı Gökhan Bağır, Halk Müzik Sanatçısı Mahir Yılmaz, Halk Müzik Sanatçısı Uğur Yeni, Halk Müzik Sanatçısı Tahir Taşdemir’in söylediği bir birinden güzel yöresel türkülerle katılımcılar saatlerce halay çektirdiler.

BAŞKANLAR BİRLİK MESAJI VERDİLER

Yoğun katılımın olduğu etkinlikte Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç, Göle Kadın Meclis Başkanı Türkan Deli,
GÖLE-FED Genel Başkanı Ertekin Baysan, Ardahan Kütürevi Başkanı Efrail Çifçi, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Siirt Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Gecenin önemin değinen birer konuşma yaparak birlik mesajı veriler.

Kaynak: serhatbirikim

YORUM YAP