Anasayfa / Gündem / Göle’de Kaz Yetiştiriciliği Projesi Hayata Geçirildi

Göle’de Kaz Yetiştiriciliği Projesi Hayata Geçirildi

Ardahan Göle İlçesinde Kaz yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi ve değerlendirilebilir Kaz ürünlerinin ön plana çıkarılması amacıyla Göle Kaymakamlığı koordinesinde Göle Sosyal Yardımlaşma ve Göle Dayanışma Vakfı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce Kaz yetiştiriciliği projesi hayata geçirildi.

Göle ilçesinde muhtaç durumda olan 20 Aileye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü desteği ile kaz dağıtımı yapıldı. Göle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından proje kapsamında belirlenen Ailelere Kaz yetiştiriciliği bilgilendirme toplantısı yapıldı. Feride Karabacak Uygulama Oteli’nde düzenlenen programda katılımcılara katılım belgeleri Göle Kaymakamı Cevat Gün tarafından verildi.

Kaymakam Gün “Kaz desteği ile vatandaşımızın verimli ve daha sağlıklı kazlar üretmesini ve ekonomik olarak güçlenmesini sağlamak amacındayız. Aynı zamanda kaz yetiştiriciliğini ilçe genelinde yaygınlaştırılmasını ve ilçe olarak kaz eti üretiminde bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz. Vatandaşlarımız sadece kendi ihtiyaçları kadar üretim yapıyordu. İnşallah bundan sonra kaz üretiminden gelir elde edilecek. Bugün dağıttığımız kazların üreticilerimize hayırlı olmasını ve verimli bir dönem geçirmelerini diliyoruz” dedi.

Göz Atın

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Programı Beli Oldu

Cumhuriyet’in 97. yıl dönümü Ataşehir’de, koronavirüs salgınına rağmen coşkuyla kutlanacak. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir