Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Göle Kadın Meclisi’nden Eğitim Çağrısı

Göle Kadın Meclisi’nden Eğitim Çağrısı

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan İli Göle Kadın Meclisi Derneği, Göle Merkez 75. yıl İMKB Bölge Ortaokulu’ndan gelen bir öğretmenden  gelen destek talebi için harekete geçti.

GÖLE KADIN MECLİSİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Sevgili Hemşehirilerimiz; Biliyorsunuz ki Kadın Meclisi olarak bizim derneğimizin öncelikli amaçlarından biridir EĞİTİM.

Bu konuda yaptığımız çalışmalar ile hep birlikte güzel başarılar elde ettiğimizi görüyoruz ve bu bizi çok mutlu etmektedir.

Şimdi Yine BİRLİK olma zamanı. Bize gelen bir mektubu sizlerle paylaşmak istedik.

Mektupta sizlerin de göreceğiniz gibi öğrencilerinin  IŞIK geleceğine olmak isteyen Fedakar öğretmenlerimizden Tuğba Öğretmenimizin bir ricası yer almaktadır.  Kendisine Öğrencilerine Ses olduğu için Onlara IŞIK olmaktan hiçbir zaman vazgeçmediği için Güzel yürekli öğretmenimize Teşekkür Ederiz.

Haydi Gelin Yine BİR Değil BİRLİK olup yöremizin okullarından 75.YIL İMKB BÖLGE ORTAOKULU ‘ndaki çocuklarımızın okul hayatına IŞIK olup onların eğitim ve öğretim hayatlarında daha başarılı olmaları için destek olalım. Okul Bilgidir-Bilgi Gelecektir.

İstanbul Göle Kadın Meclisi Adına
Başkan Türkan Deli

GÖLE KADIN MECLİSİ’NE GELEN MEKTUP

Merhabalar,
Ben Göle 75. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulunda Fen Bilimleri Öğretmeni olarak görev yapmakta olan Tuba Akkaş.
Görev yapmakta olduğum okul, fazlasıyla büyük ve öğrencileri adına her türlü fedakarlığı yapmaya hazır, yurdun dört bir köşesinden gelmiş içi hevesle dolu öğretmenler ile Göle’nin birçok köyünden gelmiş imkanları kısıtlı öğrencileri buluşturan kocaman bir aile, eğitim yuvası.
Bu ailedeki okul idaresi ve öğretmenler olarak, elimizden geldiğince öğrencilerin eğitim kalitesini artırmak için uğraş vermekteyiz. Lakin çocuklarımıza yetemediğimiz  birçok konu var . Bunlardan bir tanesi de benim kendi branşım adına laboratuvar sınıfımdaki problemim.
Hepimizin bildiği gibi bilim ve teknoloji çağındayız. Yine takdir edersiniz ki kaliteli eğitim her çocuğun hakkı. Batıdaki veya özel okullardaki çocuklar deneylerle, etkinliklerle yaparak yaşayarak öğrenirken ; bizdeki kısıtlı imkanlardan dolayı çocuklarımızın mağdur olmasını istemiyorum.
Ben de her Fen Bilimleri öğretmeni gibi ders ortamımı öğrenciler için zevkli hale getirmeye çalışıyorum. Laboratuvarımı çocuklarım için öğretirken  eğlendiren bir ortam haline getirmek istiyorum.  Bunun için sizlerden ricam , öğrencilerine annelik duygusuyla yaklaşmaya çalışan bir öğretmen olarak bana bu yolda yardım etmenizdir. Göstereceğiniz destek doğrultusunda laboratuvar sınıfının duvar ve tavan tadilatı yapılacak, malzemelerin yerleştirileceği dolaplar yenilenecek, sınıfa su tesisatı çekilecek ve birtakım eksik materyaller temin edilecektir.  İlginiz ve desteğiniz  için şimdiden teşekkür ederim. En kısa zamanda laboratuvarımdan öğrencilerimle birlikte çekildiğim fotoğrafları sizlerle paylaşacağım günleri özlemle bekliyorum.  Saygılarımla…

Göz Atın

Antalya KAI Derneği, Ardahan Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Merkezi Antalya’da bulunan Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir