Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Göle Kadın Meclisi 2019-2020 Yılı Burs Ödemeleri

Göle Kadın Meclisi 2019-2020 Yılı Burs Ödemeleri

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Göle Kadın Meclisi Derneği, 2019-2020 yılı Burs ödemelerinin yapılması hakkında açıklama yaptı.

Göle Kadın Meclisi açıklaması şöyle:

Göle Kadın Meclisi’nin evlatlarımız okumalı şiarıyla çıktığı ulvi yolda bugün 72 çocuğumuza gün doğmuştur. Göle Kadın Meclisi bu uğurda kekik ekmiştir, patates ekip biçip, tedarik edip satmıştır. Yöresel yemeklerini kar kış demeden etkinlik alanlarında satışa sunmuştur. Göle ahalisi halkımız bize çok teveccüh edip, bizi çok onure etmiştir. Bizi mahçup etmiş, bizden desteği hiç eksiltmeden hep arttırmak suretiyle çekmemiştir.

Böyle ulvi gayelerin yalnız kişiler tarafından ifası mümkün değildir. Göle Kadın Meclisi, Göle’li kimliği manevi şahsında Göle’ye bağrından çıkmış evlatları çün, bağrından çıkan evlatlarıyla mücadele ruhunu fitillemiş, birlik halkasını zincirlemiş, büyük bir Göle ailesi olmak yolunda bir meşale olmuştur.

İyilik ve doğruluğun yarattığı meşruiyet karşında bu alemde hiçbir şey duramaz. Şirazlı Sadi der ki; yarım iş iki yüz laftan değerlidir. Göle Kadın Meclisi, Göle’nin yüz ağı nece insanlık projesinin gerçekleştiricisi olmaya devam edecektir.

Göle Kadın Meclisi analık, bacılık, ablalık, kadınlık manevi şahsında Göle halkına şefkat, hürmet, sevgi dolu kucağıyla açık olmaya daim devam edecektir. Göle Kadın Meclisi, Göle’li olmak aidiyetinin en değerli aidiyet olmak bilincini geniş kesimlere ispat edecektir. Göle Kadın Meclisi bağrından çıktığı vatanı Göle’nin adını gururla ve en prestijli şekilde temsil etmeye devam edecektir.

72 evladımızın kendine, vatana, millete hayırlı bireyler olarak yetişmesinde bir katre(damla) olan hemşehrilerimize, üyelerimize, kadın meclisi burs etkinliklerinde kendi evlatları gibi çocuklarımız çün çalışan ekibimizin her biri birbirinden değerli üyelerine, eğitim gönüllüsü bursiyerlerimiz olan hemşehrilerimize evlatlarımız adına çok teşekkür ederiz.

Bir toplumun çocukları, gençleri o toplumun istikbali, taşıyıcı gücü, dalı, arkası, gücü ve aynasıdır. İnsani değerlerin yerleşmiş olduğu toplumların çeli, çocuğu önlerindeki bariyerlerden arınmış, topluma faydalı olmak konusunda istekli, toplumsal mesuliyet hissi yüksek seviyede bireyler olarak yetişmiştir. Toplumun insani kalitesi böyle yücelir.

Çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hem insani hem ilmi olarak en donanımlı biçimde hazırlamak bizim zaruri müştereğimizdir. Yarın bizlere el, kol, yol, dal olacak nesil bizim bugün elimizdedir.

Toplumsal mutabakatla her türlü yarayı er yahut geç sarar, her nakıs(eksik) olan hususa bir çözüm bulabiliriz. Yoktan var eder, varı yar eder elbet bir yere gelebiliriz. Lakin alakadar olamadığımız, kendi haline bıraktığımız ve böylelikle kaybettiğimiz, yetiştiremediğimiz, umursamadığımız bir neslin yaratacağı krizi çözemeyiz, aşamayız.

Unutmayalım ki bir nesil diğerini yetiştirir. Biz nasılsak bizim ardılımız olan nesil de o olacaktır. Onlar bizim aynamız olarak bir sonra ki yarınları ihya, inşaa veyahut imha edeceklerdir.

Evlatlarımızın güzide birer birey olmaları, nesillerimizin öncü ve örnek kitleler olmaları daima önceliğimiz olacaktır. Tabiat boşluk kabul etmez. Bizim dolduramadığız boşluğu yanlışlar doldurmamalıdır.

Göle Kadın Meclisi Başkanı
Türkan DELİ

Göz Atın

Pazarcılar Odası Kongresinde Memet Emin Yarar Güven Tazeledi

İstanbul Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası olağan genel kurulu 9 Ocak 2022 Pazar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir