Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Göle Dernekler Federasyonu Kongresinde Fiyasko Yaşandı

Göle Dernekler Federasyonu Kongresinde Fiyasko Yaşandı

Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan ve iki dönemdir Başkanlığını Ertekin Baysan’ın yaptığı Ardahan İli Göle Dernekler Federasyonu (GÖLE-FED) 28 Nisan’da yapılan kongrede STK’lar için rezil denecek bir durum yaşandı.

Göle Dernekler Federasyonu yönetimi 28 Nisan 2022 Perşembe günü kongre yapacağını duyurmuştu. Tüm tepkilere rağmen kongre hafta sonuna alınmadı. Ayrıca 800 delegesi bulunan GÖLE-FED kongresi için bir salon tutulmamıştı. Kongre günü 40 köy Dernek üyesi ve 800 delegesi bulunan GÖLE-FED kongresinde 354 delege listelere isimlerin karşısında imza attılar. Çok sayıda delege ise iş gününde çalıştıkları kurumlarda izin alarak Esenyurt meydanıda bulunan Ertekin Baysan’ın sahibi olduğu Kafenin önünde saatlerce kongrede oy kullanmak için beklediler. Belirsizlik yüzünden öğle saatlerinde çok sayıda delege beklemeyip evlerine döndüler. Ayrıca listelerde imza atmak isteyen delegeler Dernek merkezinin yetersiz olması yüzünden kısa süreli izdiham yaşandı.

Göle Dernekler Federasyonu Kongresi öncesi 3 aday Gökhan Karakoyun, Eren Küpeli ve Yılmaz Yeni aday oldukları açıklamışlardı. Kongreden bir gün önce Gökhan Karakoyun ve Yılmaz Yeni Kongrenin ertelemesi konusunda anlaştıklarını sosyal medya sayfalarında paylaştılar. Oysa rakipleri Eren Küpeli kongre günü çoğunluğu bulup seçim yapacaklarını açıkladı.

Göle Dernekler Federasyonu Kongre günü mevcut Başkan Ertekin Baysan olmak üzere kongre sürecini yönetemelikleri için, Delegeler oy kullanmak için İstanbul’un farklı semtlerinde işlerini bırakıp hafta içi olmasına rağmen Esenyurt meydanında ayakta bekletilmekten büyük tepki gösterdiler.

Kongre 26 Haziran 2022 tarihine ertelendiği açıklandı. Kongrede oy kullanmadan giden delegeler ise Göle Dernekler Federasyonu yönetiminin derhal değişmesi gerektiğini dile getirdiler.

Göz Atın

İmamoğlu, 23 Haziran 2019 seçimin 3. yıldönümünde konuştu

Aynı yıl içinde 2 kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir