Home / Sivil Toplum Kuruluşları / Göle Derneği’nden Kayyum Atamalarına Tepki

Göle Derneği’nden Kayyum Atamalarına Tepki

Merkezi İstanbul Esenyurt’a bulunan Göle Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç, Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanların görevlerinden alınıp yerlerine kayyum atanmasına tepki göstererek bir açıklama yaptı.

İstanbul Ardahan İli Göle Derneği açıklaması şöyle:

Değerli Hemşerilerim Bizler coğrafya olarak soğuk Diyarların sıcacık Yürekleri olan Vicdanlı insanlarıyız Herkesin Ferah huzurlu,Eşit, Ekonomik, ve Düşünce Özgürlüklerinin kısıtlanmadığı yaşamlarına Endişeyle Bakmadığı, Bir Dünyadır Tek Temennimiz. Evrensel bir Değer olan Yaşam Hakkı İnsanlığın ve demokrasinin Temelidir.

Bu Temel kişilerin özgürlük Haklarının Eşitliğinin En Net Göstergesidir. Seçme ve seçilme Hakkınıda İçinde Barındırmaktadır Bu Doğrultuda Halkın büyük Bir Çoğunluğunun İradesiyle Seçilen Belediye Başkanlarının Başkanlıklarının Ellerinden Alınması Halk İradesinin Yok Sayılması, Kayyumların Atanması, Demokrasinin Askıya Alınmasına Yol Açmıştır. Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine Yapılan kayyum Atamalarını Halkın İradesinin Yok sayılmasını kınıyoruz..

Göle Derneği Adına Başkan
Bülent Sarıtaç

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

KAR-DER Muharrem Ayında Aşure Dağıtı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan ve Başkanlığını Orhan Çerkez’in yaptığı Kars Ardahan Iğdır Yöresi Sosyal Yardımlaşma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.