DOLAR 32,5204 % 0.03
EURO 34,6603 % -0.13
STERLIN 40,1991 % 0.01
FRANG 35,6678 % -0.12
ALTIN 2.435,16 % -2,58
BITCOIN 66.384,00 2.543

Gazi Karakurt, ARDA-FED Başkan Adayı Oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gazi Karakurt, ARDA-FED Başkan Adayı Oldu

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ve 62 Ardahan Derneği’nin çatı örgütü olan Ardahan Dernekler Federasyonu 19 Haziran’da Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde yapılacak 4. kongresinde Dr. Gazi Karakurt aday olduğunu açıkladı.

12 Haziran 2021 Cumartesi günü Şişli Merih Cafe Restaurant’ta yapılan kahvaltılı toplantıya çok sayıda STK yöneticisi katıldı. Toplantıda Dr. Gazi Karakurt, yaptığı açıklamada ”19 Haziran’da yapılacak ARDA-FED kongresinde Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez Başkan adaylığı ile yola çıktık ve kendisine söz verdik. Orhan Çerkez Covid-19’a yakalanmasından dolayı yaklaşık bir aydır tedavi görüyor ve durumu şu anda iyiyi gidiyor. Kendisinin tedavisinden dolayı kongreye katılamıyacağından dolayı Orhan çerkezi’in isteği üzerine ve arkadaşlarımızın talebi ile kongrede Başkan adayı olacağım. Seçimden sonrası Orhan Çerkez iyileştiği zaman toplanıp görevi yönetici arkadaşların kararı ile Orhan Çerkez’e devredeceğim. Aldığımız karar bu yöndedir. Yönetim listesinde tüm Ardahanlılar olacak. Ardahan Dernekler Federasyonunu hep beraber yöneteceğiz.” dedi.

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu‘nu kongre sürecine götüren Başkan yardımcısı Şemsettin Şenel, yaptığı açıklamada ” Ardahan STK yöneticileri, Kanat önderleri, Siyasetçiler, İş adamları, Hukukçular ve bir çok farlı meslek örgütleri ile görüşüp destek istedik. İlk defa yüksek istişare kurulunu oluşturup çok önemli isimler burada yer alacak. Kapsamlı bir çalışma ile 19 Haziranda yapılacak kongreye hazırlandık” dedi.

Akşam saatlerinde Ardahan Dernekler Federasyonu Şişli’deki merkezinde Şemsettin Şenel, Özcan Düğmeci, Yener Bayrakçı, Selvi Gezer ve Gazeteci Erkan Sarıkaya gündemi değerlendirmek için ikinci bir toplantı yaptılar.

YORUM YAP