Anasayfa / Siyaset / Faruk Demir; Belediye olarak mera hayvancılığına da el atacağız

Faruk Demir; Belediye olarak mera hayvancılığına da el atacağız

CHP Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir, 31 Mart yerel seçimleri öncesi yaptığı açıklamada ” “Biz ülkenin kalkınması için bölgeden (Ardahan) bir hareket başlatacağız. Diliyorum ki, beş yıl sonraki yerel seçimlerde Türkiye değişim, dönüşüm ve gelişim için Ardahan’ı örnek gösterecek” dedi.

CHP Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir’in açıklaması şöyle:
Hayvancılık, mera hayvancılığı bakımından Türkiye’de bir numara Ardahan yaylaları, Bu benim tespitim değil Devlet Planlama Teşkilatının ilk kurulduğu yıllara ait bir tespit. Daha sonra 2001 yılında da ben Ankara Üniversitesi ağırlıklı, beş profesörden oluşan bir dernek yöneticilerini milletvekili iken buraya gönderdim. Ardahan coğrafyasını tanımak amaçlı… Ardahan coğrafyası bir, bir buçuk milyon büyük baş hayvana altı ay boyunca mera otlama alana sunacak bir potansiyele sahip. Oysaki bizde şu anda 350 bin büyük baş hayvanımız var. Neredeyse bir buçuk milyon hayvanı meralardan bedava besleme potansiyeline sahibiz. Ve Türkiye’nin angus eti ithal etmesinin önüne geçeceğiz. Türkiye’de birinci Ardahan, ikinci Kars yaylalarıdır. Bu iki yer Türkiye’de mera hayvancılığı için en ideal yerdir. Kayıtlar böyledir. Belediye olarak mera hayvancılığına da el atacağız. Sadece çöp toplamayacağız. Hazar Denizi, Kafkas petrolleri, doğal gazı Türkiye’ye Ardahan’dan gelir. Buradan taa Balkanlara, Avrupa’nın göbeğine gider. Yani Hazar Denizi ile Avrupa’yi birbirine bağlayan il Ardahan’dır. Dolayısıyla Ardahan işlenmemiş bir mücevher gibi bizi bekliyor. Biz bunlarla kendi kendisine yetip, merkezi hükumetten yardım almadan da ekonomisini kendisi yöneten bir il yapacağız burayı. 

Göz Atın

Kadıköy’de Kadınlar Futbolu Heyecanı

İstanbul Kadıköy Belediyesi’nin desteği ile pazar günü Kalamış Atatürk Parkı’nda “Kızlar Sahada” futbol turnuvası gerçekleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.