DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.028,37 -1.201

Faruk Demir Başkanlık Koltuğuna Oturdu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Faruk Demir Başkanlık Koltuğuna Oturdu

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini kazanan ve Ardahan Adliyesinde mazbatasını Ardahan Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Barış Durgun’dan alan CHP’li Ardahan’ın yeni Belediye Başkanı Faruk Demir 5 yıl görev yapacağı belediyeye geçerek görevini 10 yıldır başkanlık yapan AK Partili eski Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’dan devir aldı. Köksoy ise görevi devrettiği Demir’e Belediyenin borcu hakkında kısa bilgi vererek belediyeden sessizce ayrıldı.

MAZBATAYI ALAN BAŞKAN FARUK DEMİR GÖREVE BAŞLADI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Ardahan Belediye Başkanlığına seçilen CHP’li Faruk Demir, görevine resmen başladı.

Başkan Demir, akşam saatlerinde beraberindeki CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, eşi Zuhal Demir ve partililerle geldiği Ardahan Adliyesi’nde mazbatasını Ardahan Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Barış Durgun’dan aldı.

Demir’e başarılar dileyen Durgun, Ardahan’da görev yapanların amacının Ardahan’a hizmet etmek olduğunu söyledi. Yürüyerek Ardahan Belediyesi’ne geçen Demir, bina girişinde belediye çalışanlarınca karşılandı. Karşılama sırasında kurban kesilirken, Ardahan Belediyesi önünde biriken kalabalık sevinç çığlıkları arttı.

Makamına geçerek görevi son seçimde partisinden aday gösterilmeyen AK Partili eski Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’dan çiçeklerle birlikte devralan Demir, burada yaptığı konuşmada bu göreve ikinci kez geldiğini anımsattı.

BANA DESTEK VERENLERİN İNSANLARIN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM

21. Dönem Ardahan Milletvekili de olan Demir, kendisine yeniden yetki veren Ardahanlılara teşekkür ederek şunları kaydetti: “O tertemiz oylarınızla beni 1999’da parlamentoya gönderdiniz, şimdi de yerel yönetimde düşündüğüm Ardahan’ın hayalini gerçekleştirmek için yetkilendirdiniz. Çalışmamızı yaparken kendileri izin verirlerse, hiçbir kompleks olmadan sayın Faruk Köksoy’un fikirlerinden, tecrübelerinden, naif kişiliğinden istifade edeceğim. Çünkü asıl olan Ardahan’dır” dedi.

KUVAY-I MİLLİYE RUHU ARDAHAN’DA CANLANDI

Cumhuriyeti kuran Kuvayı Milliye ruhuyla çalışacaklarını belirten Demir,  “Mustafa Kemal’in askerleri olan bütün partili yoldaşlarımı, aramızdan ayrılmış olanları rahmetle anıyorum. Tüm yoldaşlarımı sevgiyle saygıyla kucaklıyorum. 5 yıl sonra sayın Köksoy’un başlattığı ve bir noktaya getirdiği projelerin üzerine farklı bir Ardahan ile Ardahanlıların karşısına çıkacağız. Diğer adaylara ve AK Partili arkadaşlara da buradan sevgi ve saygılarımızı gönderiyorum. Bugünden sonra bizde Mustafa Kemal Atatürk ve nefes almamızı sağlayan al bayrağımızın rozeti dışında hiçbir şey olmaz. Hiçbir hemşerimiz arasında ayırımcılık yapmayacağız, eşit hizmet edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Köksoy ise görevi devrettiği Demir’e, çalışmalarında başarılar dileyerek, yaptığı çalışmalar ve Belediyenin borcu hakkında kısa değerlendirmelerde bulunarak belediye binasından ayrıldı.

Kaynak: kuzeyanadolugazetesi.com

YORUM YAP