Anasayfa / İstanbul / Esenyurt’ta Pandemi Nedeniyle Belediye Tesislerinin Kira Ve Ecrimisil Ücretleri Alınmayacak

Esenyurt’ta Pandemi Nedeniyle Belediye Tesislerinin Kira Ve Ecrimisil Ücretleri Alınmayacak

Esenyurt Belediyesi Eylül ayı meclisinin ikinci toplantısında Pandemi süresi boyunca belediyeye ait kapalı kalan iş yerleri için biriken ecrimisil ve kira ücretlerinin alınmamasına karar verildi.  Ayrıca alınan kararla ilçe genelinde havai fişek kullanımı yasaklandı.

3 AYLIK ECRİMİSİL VE KİRA BEDELLERİ ALINMAYACAK

Esenyurt Belediyesi Eylül ayı meclisinin ikinci toplantısı, Esenyurt Belediyesi meclis salonunda yapıldı. Koronavirüs tedavisi gören Başkan Kemal Deniz Bozkurt yerine meclis başkanvekili Hamit Öncü başkanlık yaptı. Toplantıda komisyonlara gönderilen raporlar oylandı. Mecliste pandemi nedeniyle belediyeye ait iş yerlerinden kira ve ecrimisil ücreti alınmamasına karar verildi. Ayrıca bu iş yerlerinin ilan ve çevre temizlik vergisi de alınmayacak. Söz konusu karar 3 ayı kapsıyor.

HAVAİ FİŞEK YASAKLANDI

Oylama sonucu Esenyurt genelinde havai fişek kullanımı da yasaklandı. Oy birliğiyle alınan karar meclisten geçti.

YAŞAM VADİSİ MÜJDESİ

BOTAŞ İşletme Müdürlüğü’ne ait alanda peyzaj ve çevre düzenlemesi ile istihdamı geliştirecek sosyal, kültürel, spor ve benzeri faaliyet alanlarının kurulması için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne yetki verilmesi de mecliste görüşüldü. Yapılan oylama sonucu oy birliğiyle yetki verilmesi kararı alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na ait okullardaki her türlü yapım,bakım, onarım ve diğer işleri de Esenyurt Belediyesi’nin yapmasına karar verildi.

BELEDİYE’DEN ESNAFA BÜYÜK DESTEK

Mecliste, Pandemi nedeniyle belediyeye ait iş yerlerinden kira ve ecrimisil ücreti alınmamasına karar verildi. Karara göre, bu iş yerlerinden ilan ve çevre temizlik vergisi de alınmayacak. Üç ayı kapsayan ve oy birliğiyle alınan karar, 19 Mart 2020’den itibaren olan ödemelerde geçerli olacak.

MUHTARLIKLARA BÜYÜK DESTEK

Meclis toplantısında 43 mahalle muhtarına da destek çıktı. Oybirliğiyle alınan karar gereği,  muhtarlıkların elektrik, su, doğalgaz, internet ve telefon giderleri belediye bütçesinden karşılanacak. Daha önce meclis gündemine gelen 3 muhtarlığın kiralarının ödenmesi teklifi AKP oylarıyla reddedilmişti.

İBB’DEN 4 MİLYON LİRALIK ASFALT DESTEĞİ

Gündem maddeleri arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak şartlı asfalt yardımının kabul edilmesini içeren başkanlık teklifi de oybirliğiyle kabul edildi. Bu kapsamda İBB, Esenyurt Belediyesi’ne 4 milyon 400 bin liralık asfalt desteği verecek. Asfaltlar Esenyurt Belediyesi tarafından belirlenecek cadde ve sokaklara serilecek.

FATİH SANAYİ SİTESİ’NİN BOZUK YOLLARI ASFALTLANACAK

Mecliste kabul edilen tekliflerden biri de Fatih Sanayi Sitesi’nin asfaltlanmasıyla ilgili teklif oldu. Teklif oy birliğiyle mecliste kabul edildi

Göz Atın

İstanbul Halk Ekmek’ten 26 ilçeye 40 mobil büfe

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 40 yeni mobil ekmek büfesini hizmete aldı. İstanbul Halk Ekmek’e (İHE) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir