DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Esenyurt’ta Göle’nin Kurtuluşu Kutlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Esenyurt’ta Göle’nin Kurtuluşu Kutlandı

Ardahan Göle İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı Cumartesi akşamı Esenyurt Kültür merkezinde bir etkinlikle kutlandı.

Göle’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı nedeniyle İstanbul Göle Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği etkinliğe yoğun katılım vardı. Esenyurt Kültür merkezinde gerçekleşen 600 yakın kişini katıldığı yemekli gecede Suriye’de ki operasyon nedeniyle müzik programı iptal edilmesin rağmen çok güzel organize edildiği için adata şiir gibi bir etkinlik oldu. Eğitimci Tuncer Avcı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı nedeniyle hazırladığı slâyt gösterisi katılımcılar tarafından alkışlandı. Öğretmen, Gizem Dağ’ın organize ettiği Rojin Düz ve Havvanur Deli ‘in okuduğu şiirler geceye renk kattı Esenyurt halk eğitim müdürüm İbrahim Hakkı Damat’n katkılarıyla geceye özel hazırlanan halk oyunları ekibinin oynadığı bir birinden güzel Göle ve çevresine ait yöresel oyunlar herkesin beğenisini kazanarak büyük alkış aldılar.

Göle’nin düşman işgalinden kurtuluşu etkinliğine CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt. Prof. Dr. Selçuk Şirin, Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül, Bürokrat, İş İnsanı ve çok sayıda STK yöneticisi katıldı.

YORUM YAP