DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Esenyurt Kent Konseyi Gazeteciler İle Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Esenyurt Kent Konseyi Gazeteciler İle Buluştu

Esenyurt Kent Konseyi’nin yeni Yürütme Kurulu, bölgede görev yapan gazetecilerle bir raya geldi. Yeni yönetimin gazetecilerle tanışması amacıyla düzenlenen sabah kahvaltısına ilçede ve ilçe dışında görev yapan yaklaşım yirmi gazeteci katıldı.

Esenyurt Kent Konseyi’nin çalışma ofisinin de bulunduğu Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya gazetecilerin yanı sıra kısa süre önce Esenyurt Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü görevine atanan Yusuf Doğan da katıldı.

“BASIN ÇALIŞMA GRUBU EN KISA SÜREDE KURULACAK”

Toplantıda ilk konuşmayı Kent Konseyi’nin Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Erdal Karasansar yaptı. Kent Konseyi bünyesinde kurulacak olan Basın Çalışma Grubu ve Basın Çalışma Grubu Yönergesi hakkında bilgiler veren Karasansar, çalışma grubunu kısa süre içerisinde kurmayı amaçladıklarını anlattı.

“25 DÖNÜMLÜK ARSA ESENYURT’A GERİ KAZANDIRILMALI”

Erdal Karasansar, daha sonra sözü Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ’a bıraktı. Katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Dağ ise, Kent Konseyi’nin çalışmalarından örnekler verdi, hedeflerini anlattı. İlçe gündeminin ilk sırasında olan Esenyurt Belediyesi’ne 25 dönümlük arsaya ilişkin Kent Konseyi bünyesinde bir komisyon kurduklarını belirten Başkan Dağ, bu arsanın eğitim amaçlı kullanılmak şartı ile tahsis edildiği Yeşilköy 2001 Vakfı’ndan geri alınmasını istediklerini söyledi. Kurdukları komisyonun, bu amaçla AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları ile temaslar kuracağını ifade eden Dağ, “Bu arsa tekrar Esenyurt Belediyesi’ne kazandırılması gerekiyor” dedi.

“ESENYURT’U HEP BERABER YÖNETECEĞİZ”

Başkan Dağ’ın ardından Esenyurt Kent Konseyi ve Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemal Güneysu da kısa bir konuşma yaptı. “Esenyurt’u Umudun Şehri yapmak için yola çıktık” diyen Güneysu, “Kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan Esenyurt’u hep beraber yöneteceğiz” diye konuştu.
Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin de tek tek söz alarak kendisini tanıttığı toplantıda Esenyurt Belediyesi’nin yeni Basın Yayın Müdürü Yusuf Doğan da kısa bir konuşma yaptı. Kısaca kendisini tanıtan Doğan, Esenyurt Belediyesi’nin basın mensupları ile ilişkilerini güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Toplantı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

YORUM YAP