Anasayfa / İstanbul / Esenyurt Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Pazarlarda Maske ve Yaş Denetimi

Esenyurt Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Pazarlarda Maske ve Yaş Denetimi

Esenyurt Belediyesi zabıta ekipleri Koronavirüs salgını nedeniyle dün alınan kararlarla ilgili denetim yaptı. Pazarlarda maske ve eldiven denetimi yapan zabıta ekipleri maskesi olmayanlara maske dağıttı. Ayrıca 20 yaşın altında olduğu anlaşılan 2 kişi de Pazar alanından çıkarıldı.

MASKE VE ELDİVEN DENETİMİ

Esenyurt Belediyesi zabıta ekipleri Koronavirüs salgını nedeniyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda dün alınan yeni kararlarla ilgili denetimler başladı. Pazar alanlarına giden zabıta ekipleri Pazar esnaflarına maske ve eldiven takmalarıyla ilgili uyarılar yaptı. Pazar esnafının yeni kurallara uyduğu görülürken ayrıca sebze ve meyvelerin vatandaşlardan tarafından seçilerek alınmasını önlemek için uyarı levhaları koyuldu.

20 YAŞ ALTINDA OLANLAR EVLERİNE GÖNDERİLDİ

Pazar giriş ve çıkışlarını da tek kapıya düşüren zabıta ekipleri girişlerde maske ve yaş denetimi yaptı. Maskesi olmadan pazara gelenleri bilgilendiren ekipler maske dağıtımı yaptı. 65 yaş üstünün alınmadığı Pazarda bulunan 20 yaş altı 2 kişi ise Pazar alanından çıkarılarak evine gönderildi.

Göz Atın

Fenerbahçe, Kayserispor’u 3-0 mağlup etti

Fenerbahçe, Süper Lig’in 21’inci haftasında konuk ettiği Hes Kablo Kayserispor’u 3-0 mağlup etmeyi başardı. Fenerbahçe, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir