Anasayfa / İstanbul / Esenyurt Belediye Ekipleri Kışla Mücadele Çalışmaları

Esenyurt Belediye Ekipleri Kışla Mücadele Çalışmaları

İstanbul Esenyurt Belediyesi Kışla Mücadele Ekipleri, 7/24 gece gündüz çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Esenyurt Belediyesi Kışla Mücadele Ekipleri, kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Gece gündüz çalışmalarına devam eden ekipler, ilçedeki ara sokakları da trafiğe açtı.

Esenyurt Belediyesi, İstanbul’da etkili olan kar yağışının getirdiği olumsuzluklarla mücadele etmeye devam ediyor. Kar yağışının etkili olduğu pazartesi gününden bu yana sokak ve caddelerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, gece gündüz çalışarak ara sokakları da trafiğe açtı. Öncelikle ara arterler ve hastane, sağlık ocakları, itfaiye, emniyet gibi kamu kurumlarının yollarını trafiğe açan Esenyurt Belediyesi Kışla Mücadele Ekipleri, gece gündüz vardiyalı çalışarak 43 mahalledeki 2 bin 500’ü aşkın sokağı trafiğe açık hale getirdi.

*201 kişi ambulanslarla hastaneye götürülürken 117 kişiye de ‘Evde Sağlık’ hizmeti sunuldu

*Kara saplanan 41 araçta bulunan 95 kişi kurtarıldı

*Sokakta kalan can dostlarımıza 2 buçuk ton mama dağıtıldı

*Soğuktan etkilenen 51 can dostumuz ise kurtarılarak barınakta tedavi altına alındı

Esenyurt Belediyesi Kışla Mücadele Ekipleri, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Esenyurt Belediyesi, İstanbul’da pazartesi akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışının getirdiği olumsuzluklarla mücadele etmeye devam ediyor. Tuzlama ve kar küreme çalışmalarının yanı sıra Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un başkanlık ettiği Afet Koordinasyon Merkezi’ne gelen ihbarlara müdahale edilmeye devam ediliyor.
Çalışmalar kapsamında Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri 201 kişiyi ambulanslarla hastaneye götürürken 117 kişiye de ‘Evde Sağlık’ hizmeti sundu. 29 araç, 86 personelle görev yapan zabıta ekipleri, kara saplanan 41 araçta bulunan 95 kişiyi kurtardı. Bunlardan 32’si Esenyurt Belediyesi’nin kültür merkezlerinde misafir edildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ise bu süreçte can dostlarımıza 2 buçuk ton mama dağıttı. Soğuktan etkilenen 51 can dostumuz ise kurtarılarak barınakta tedavi altına alındı.

Göz Atın

İmamoğlu, 23 Haziran 2019 seçimin 3. yıldönümünde konuştu

Aynı yıl içinde 2 kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir