DOLAR 32,3090 % 0
EURO 35,1144 % 0.44
STERLIN 41,5844 % 0.33
FRANG 36,0891 % -0.12
ALTIN 2.397,63 % -0,73
BITCOIN 67.639,99 -2.568

Ertekin Baysan Yeniden GÖLE-FED Başkanı Seçildi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ertekin Baysan Yeniden GÖLE-FED Başkanı Seçildi

İstanbul Göle Dernekler Federasyonu 2. Olağan genel kurulunu yaptı. Ertekin Baysan yeniden Genel Başkan Seçildi.

İstanbul Göle Dernekler Federasyonu 2. Olağan genel kurulunu Esenyurt Belediyesi Kültür merkezinde barış ve kardeşlik havasında gerçekleştirdi.  Genel Kurula Mevcut GÖLE- FED Genel Başkanı Ertekin Baysan ve Göle Kuyutuca Köy derneğinin eski Başkanı Gökhan Karakoyun yarıştılar. 31 Fazla o alan Baysan yeniden Genel Başkan seçildi. 26 Mayıs’ta yoğun ilgi ve katılım içerisinde gerçekleşen Genel kurul’da konuşan önderler, yeni bir Göle örgütlenmesi güçlü bir Göle lobisi vurgusu yapıldı. Bayanlarında yoğun k alım sağlandığı genel kurulun Divan Başkanlığına Günay Kaya, Divan Başkan yardımcılığına Mustafa Küpeli, Divan Başkan Yardımcılığına Gürsel Doğru, kâtip üyeliğine Mikail Kırbayır, Türkan Deli, İsmet Bulut ve Şarap Önal getirildi.

SİYASİLER PROTOKOLDE YERİN ALDI

Yoğun katılımın olduğu Genel Kurula, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Ardahan Milletvekili Prof Dr. Orhan Atalay, Ardahan Kültür evi Başkanı Efrail Cifçi, Türk halk müziği sanatçısı Mine Kuş, Ankara Ardahan Dernekler Federasyon Genel Başkanı Ergüder Şimdi, başkan yardımcısı Dilek Özel, Esenyurt Belediyesi eski Meclis Üyesi Akan Deli,
Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyesi Yalçın Avcı, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Togay Çoban, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Duygu Koç, Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Yarcan Tan, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Hayatı Bozkaya, Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtac, Göle Derneğinin Eski Başkanlarından Hanifi Öztürk, Nurettin Sarıpolat, Asım Karabacak, Yusuf Durak, Asım Karabacak, Mehmet Şimşek, Bülent Sarıtaç, Ankara Ardahan Derneği Başkanı Yücel Aktaş, Ankara Samandöken Köyü Dernek Başkanı Enver Erdaş,
Göle’nin renkli simalarından Mikail Kırbayır, Muhittin Özbay, Turgut Samancı, Veysel Karatay, Öztürk Sarıtaç, Öztürk Polat, Ali Şirin, Tuncer Avcı, Ankara Dernekler Federasyonunu kadın kolları Başkanı Canan Avşar Uzun, 30’zun üzerinde Göle Köy Dernek Başkanları ve 444 Delege Katıldı.

LİDERLER GÜÇLÜ GÖLE DEDİ

Genel kurulda konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Gölelilerin örgütlenmesi beni sevindiriyor dedi.
Belediye bakan seçilmesinde emek veren destek veren Kars Ardahan Iğdır ve Özellikle Göleli hemşehrilerine teşekkür Eden Başkan Bozkurt, 5 yıllık görevimde bütün Esenyurt’luların Belediye başkanı olacağım ama sizi asla utandırmayacağım dedi.
Birik ve beraberliğin önemine değinen Bozkurt merek etmeyin her şey güzel olacak. Demesiyle salonda dakikalarca alkış aldı.

VEKİL ATALAY; GÜÇLÜ BİR GÖLE

Daha sonra konuşan Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ise, Göle’liler uzun yıllar örgütlü bir toplum olarak yaşıyorlar,. Göçten sonra en yoğun yaşadıkları Esenyurt İlçesidir. Göle dernekler Federasyonu çatısı altında buluştuğunu görmek bendi sevindirdi genel kurulunuz hayırlı olsun. Daha sonra söz alan Göleliler Güçlü bir göle toplumun oluşması için tecrübelerini aktırdılar.
5 Saat süren Genel kurulda GÖLE- FED Genel Başkanı Ertekin Baysan ve Göle Kuyutuca Köy Derneğinin eski Başkanı Gökhan Karakoyun yarıştılar. Ertekin Baysan 31 Oy farkla yeniden genel başkan seçildi.
Seçimi kazanan Ertekin Baysan rakibi Gökhan Karakoyun’u yanına alıp elin kaldırması Gölelileri sevindirdi.

Mesih EROL- İsmail KÜPELİ/İstanbul/Serhat Birikim

YORUM YAP