DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ensar Öğüt İthal Samanı Yaktı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ensar Öğüt İthal Samanı Yaktı

Başta yem sıkıntısı olmak üzere bir çok sorun yaşayan Ardahan’lı hayvan yetiştiricileri ile çiftçilerin yabancı ortaklı özel bankalar tarafından hacizli ve ipotekli olduğuna dikkat çeken Ardahan eski Millet Vekillerinden Ensar Öğüt ile bir gurup Ardahan’lı Ardahan Hayvan Pazarında ithal saman yakma eylemi gerçekleştirdiler..!

Tonu 1200 TL ye satılan ithal samanı hayvanlarına yedirmek zorunda kalan Ardahan’lı hayvan yetiştiricisinin haciz batağı içinde kıvrandıklarını belirten eski Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ile birlikte geldiği Ardahan Hayvan Pazarında yaptığı açıklamada;Gürcistan ve Ermenistan’a komşu olan Ardahan’lı üreticilere yüksek faizle kredilerin verilmesinin ve ardından başlatılan hacizlerin, köylülerin tarım arazilerinin bankalar aracılığı ile ipotek edilmesinin şüpheli bir durum olduğuna ” dikkat çekti.

Öğüt, hükümetin bu duruma dikkat etmesi ve şu an bir çok kişinin yabancı ortaklı bankalara olan borçlarına bir çare bulunması gerektiğine dikkat çekerken Ermenistan’a komşu olan Ardahan ve diğer illerinde de yaşanan yüksek faizli krediler vasıtasıyla acaba birileri tarafından topraklarımız alınmaya mı çalışılıyor dedi..

Hükumetin devletin bu konuyu basite almaması ve gerekli önlemleri alması gerektiğine dikkat çeken Ensar Öğüt bankaların para etmeyen araziler karşılığında verile yüksek faizler arıdan hemen herkesi haciz içinde olduğu ve devletimizin sınırları oluşturan toprakların bu yollarla haciz ve ipotek edilmesi gözardı edilmemesi gerekir. Zaten son zamanlara Amerika da başta olmak üzere bir çok ülke sözde Ermeni Tasarısını kabul etmesi ve Ermenistan’a komşu olan Ardahan ve diğer illerinin topraklarının yüksek faizli krediler ile ipotek edilmesinin basit bir olay olmadığını belirtti.

Öte yandan saman yakma eyleminin yapıldığı sırada meydan da koruma görevinde olan polislerin saman yakma eylemi sırasında oralı olmayıp, arabalarında oturmaya devam etmesi dikkat çekti.

Kaynak: kuzeyanadolugazetesi.com

YORUM YAP