Anasayfa / Gündem / Ardahan Kültür evi kongresi öncesi saflar netleşiyor..!

Ardahan Kültür evi kongresi öncesi saflar netleşiyor..!

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan Kültür evi, 6. Olağan genel kurulunu pazar günü yapacak.

 İstanbul Ardahan Kültür evi Başkanlığı için 15 Mart 2020 Pazar günü Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi’nde kongre yapılacak. 817 delegesi bulunan Ardahan Kültürevi genel kuruluna 3 kişi aday oldu. Kongrede mevcut Başkan Efrail Çiftçi, Engin Sarıkaya ve Edip Ayaz aday olduklarını açıkladılar.

İstanbul Ardahan Kültür evi olağan kongresine günler kala CHP’li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt dahil çok sayıda delegenin üyeliğinin silindiği öğrenildi. İki dönemdir Ardahan Kültür evi Başkanlığı yapan Efrail Çiftçi Ak Parti ile yakınlığı ile biliniyor. Başkan Çiftçi görev yaptığı dönemde Ak Partili Belediyelerden etkinlikleri için destek almıştı. Diğer aday Engin Sarıkaya ise eski CHP Esenyurt ilçe Başkanlığı yapmış ve 2019 yerel seçimlerde CHP’den Köprülü Belediye Başkan adayı olmuştu.

CHP’li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Pazar günü yapılacak kongrede üyeliği düşürüldüğü için katılmayacağı ve kendisiyle görüşenlerede ” 3 Göleli hemşehrim aday olmuş bu konuda tarafsız kalacağım” dediği öğrenildi.

 

Göz Atın

Korkmaz Karaca: Doğu Ekspresi Son Durağı Ardahan Olacak

Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikaları kurulu üyesi Ardahanlı İş adamı Korkmaz Karaca, İstanbul’dan başlayıp son durağı Kars’ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir