Anasayfa / Gündem / Engin Sarıkaya Açıklama Yaptı

Engin Sarıkaya Açıklama Yaptı

31 Mart Mahalli seçimlerde Ardahan Köprülü Beldesi (Koreveng)’de CHP’den Köprülü Belediye Başkan adayı olan Engin Sarıkaya açıklama yaptı.

Engin Sarıkaya’nın sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama şöyle:

KÖPRÜLÜ BELDESİ KAMUOYUNA

Öncelikle siyasete girdiğin zaman icraatin başında olduğun zaman halktan gelen acımasızda olsa eleştiriye katlanacaksın. Çünkü icraatin başısın.
Köprülü Belediyesinin 47 yıllık bir geçmişi var. O belediyenin sayesinde Ortaokul-Lise kuruldu. Sağlık Ocağı-TEDAŞ-PTT-Taziye Evi-Köprü-Araç Gereç-Lojmanlar gibi birçok hizmet geldi, ama yeterli mi? Yeterli değil.
Bu kazanımlara rağmen belediyemiz kapatıldı. Ardından bu halk ve bizler belediyemizi açık tutmak için önce mahkeme sonra bazı köyleri mahalle yaparak artı nüfus taşıyarak belediyemizi açık tuttuk. Bizzat bu işin birebir içindeyim.
Belediyemizin çok ağır sorunlarının olduğunu hepimiz biliyorduk. Bu sorunları bildiğimiz için aday olduk. Bu sorunları çözeceğim diye şimdiki yönetim iş başına geldi. Hatta arkamda iktidar partisi var dedi, iktidar partisinin M.V. Sn. Atalay bütün sorunlarımızı çözeceğinin sözünü verdi. Geldiğimiz noktada kısa bir sürede önce belediyenin araçları satıldı arkasından belediyeye ait tek mülk olan eski ortaokulumuz satışa çıkarıldı. Bu tür geçici olaylar Köprülünün sorununu çözmez. Siyaset şov alanı değildir, icraatlerini ispat alanıdır.
Köprülünün yol-su-altyapı-ulaşım bir sürü sorunu var. Bunları bilerek arkadaşlar iş başına geldi. Bunları çözmek de onların görevi. Kaldı ki bazı yorumlarda halka parmak sallandığını gördük. Hiç kimse Köprülü halkına parmak sallamasın. Hamama giren terler.
Dedeşen’de taziye evini belediyenin yaptırdığını duyunca sevindim, ama Köprülünün kazanımlarının satılması bizi üzdü. Ondan dolayı köprülünün tapu senedini kimseye vermedik. Beş yıllığına yönetme hakkını verdik. Ben seçildim geldim istediğimi yaparım zihniyeti olmaz. Çözemeyeceğin işin altına imza atılmaz.
İtibardan kısılmaz diyerek belediye araçlarını satıp lüks makam aracı binmekle de olmaz.
Tadilatını dahi yapamadığın bir inşaatı sıfırdan yapacağım. Argümanı da bu halkı kandırmaktan başka bir şey değildir.
Aslında bir açıklama yapmayı düşünmüyordum. Kısa sürede öyle şeyler yapıldı ki aldığım telefonlar tepkiler doğrultusunda bu açıklamayı yapmak durumundayım.
Özel idarenin yaptığı 200 m asfaltı 3 km göstererek önce kendi kapından başlayıp yapılan parke taşına sosyal medyada çok büyük bir şeymiş gibi göstererek medya şovu yapmak köprülünün birlik bütünlüğüne hitap etmiyor.
Tabii ki eleştiriler de küfür-hakaret etmek doğru değil, ama vatandaşın da eleştirme-tavır belirtme-baş kaldırma gibi bir hakkı var.
Akraba bâbında vatandaşa parmak sallamak topluma hakarettir. Siyaset evrenseldir, feodal değildir. Köprülünün kalkınması proje üreterek dışarıdan gelecek katkıdır. Köprülünün öz varlıklarını satarak kalkınma olmaz.
T.B. Birliğinin hibe gönderdiği Kaymakam ve Ardahan Valisinin altında imzası olduğu hibe bir kepçeyi dahi ben aldım diye pazarlayan bir şahıs seçildiği günden beri köprülü belediyesine kazanımı lüks bir makam aracı.
Köprülü belediyesinin aylık kazancı 97 bin lira, belediye başkanının bindiği makam aracı 200 bin lira.
Siyasete girdiğinde her türlü eleştiriye göğüs gereceksin, akrabalarınla toplumu tehdit edemezsin.

Göz Atın

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Programı Beli Oldu

Cumhuriyet’in 97. yıl dönümü Ataşehir’de, koronavirüs salgınına rağmen coşkuyla kutlanacak. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir