Anasayfa / Dünya / El Salvador’da Çete üyelerini soyup, sıraya dizdiler

El Salvador’da Çete üyelerini soyup, sıraya dizdiler

Orta Amerika ülkelerinden El Salvador’da cuma günü cinayet sayısında ani yükseliş meydana gelmesi üzerine Devlet Başkanı Nayib Bukele harekete geçti.

Ülkede bir günde 22 cinayet işlenmesinin ardından Bukele, başkent San Salvador’un kuzeybatısındaki Izalco Hapishanesi’nde aralarında çete üyelerinin de yer aldığı mahkumlara 24 saatlik hücre cezası emri verdi.

Bukele, parmaklıkların ardından cinayet emri verdiklerinden şüphelenilen çete liderlerinin hücre hapsine alınacağını da açıkladı.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, polisin cinayetleri soruştururken “maksimum acil durum” önlemlerinin uygulandığını da sözlerine ekledi.

“Çete liderleri hücre hapsine girecek”

Latin Amerika ülkeleri arasında en yüksek cinayet oranına sahip El Salvador’da Devlet Başkanı Nayib Bukele, gece yarısından önce Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Dış dünya ile temasa izin yok. Mağazalar kapalı kalacak ve tüm aktiviteler, bir sonraki duyuruya kadar askıya alınacaktır. Çete liderleri hücre hapsine girecek” ifadelerini kullanmıştı.

El Salvador’da “cinayetsiz gün” sevinci

Devlet Başkanı Bukele, 25 Ekim Cuma gününün ülke genelinde cinayetsiz geçmesini, “Tanrı’ya şükür” ifadesiyle duyurmuştu.

Kaynak: Independent Türkçe

 

Göz Atın

Ataşehir Belediyesinden Yanlış Vergi Borcu Mesajları

Ataşehir Belediyesi son günlerde ilçede yaşayan vatandaşlara farklı isim ve sicil numaralara ait vergi borucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir