Anasayfa / Gündem / Edip Ayaz, Ardahan Kültürevi Başkanlığına Aday Oldu

Edip Ayaz, Ardahan Kültürevi Başkanlığına Aday Oldu

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan Kültürevi Derneği, 15 Mart Pazar günü yapılacak kongre öncesi Mali Müşavir Edip Ayaz’da adaylığını açıkladı.

Edip Ayaz, “Bizler Anadolu’nun en güzel, güneşin en güzel doğduğu bölgeden, umutlarımızı yitirdiğimiz noktada büyük kentlere adımını atarak orada umutların yeşermesini bekleyen, umutların tükenmediği noktada büyük kentlere göç etmiş kimseleriz. Hiçbirimiz de isteyerek vatanlarımızdan gelmedik. Keşke oralarda da ekonomik şartlar iyi olsaydı da hepimiz memleketimiz de kalıp oraya katkı verseydik. Yıllar önce köylerini terk ederek kentlere göç eden bizim toplumumuza köylü dediler, burada tutunamaz dediler, ama biz hiçbir zaman umudumuzu kaybetmedik. Biz biliyorduk ki gelecek dönemlerde bu memleketin kırsalında yaşayan halklar, bu ülkenin yönetiminde de söz sahibi olacaktı. Buna yürekten inanıyorduk. Ve gün geldi önce ailesini, sonra mahallesini, sonra şehirleri yönetmeye başladık” dedi.

 

Göz Atın

Pandemi Döneminde Patates ve Soğana Talep Arttı

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz yüzünden artan işsizlik ve geliri düşük olan vatandaşların gıda alışverişlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir