DOLAR 28,9919 % 0.23
EURO 31,2252 % -0.16
STERLIN 36,3918 % -0.22
FRANG 32,9603 % -0.25
ALTIN 1.866,62 % -1,07
BITCOIN 1.276.943 -0.595

Dr.Gazi Karakurt; Sancaktepe’yi Kültür Şehri Yapacağız

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dr.Gazi Karakurt; Sancaktepe’yi Kültür Şehri Yapacağız

Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı Dr. Gazi Karakurt, ”Sancaktepe ilçesini 24 saat yaşanabilir kültür ve sanat şehri yapacağız” dedi.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı olan Dr. Gazi Karakurt, Siyasal Yaşam Gazetesi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya’ya önemli açıklamalarda bulundu.

CHP’den Sancaktepe Belediye Başkanı aday adayı olan Dr. Gazi Karakurt, yaptığı açıklamada ”Sancaktepe 14 yıl önce ilçe olmasına rağmen insan odaklı hizmet yerine İnşaat ve rant odaklı hizmet anlayışı oluştu. Sancaktepe’li vatandaşlar eğlenmek içini alışveriş yapmak için neden Kadıköy ve Ataşehir’e gidiyor? Biz bu durumu değiştireceğiz. Biz Belediye Başkanı seçildiğimizde Sancaktepe ilçesinde Festivaller, Kültür sanat etkinlikleri ve konserler düzenleyeceğiz. Sancaktepe’ye komşu ilçelerden Sultanbeyli, Çekmeköy ve Ümraniye ilçelerinden insanlar zaman geçirmek için Sancaktepe’ye gelecek. Sancaktepe’yi 24 saat yaşanabilir bir çekim merkezi yapacağız. Çocuk kreşleri, sağlık merkezleri ve kültür parkları gibi çok sayıda projemiz var. Sancaktepe’yi sadece konaklamak için değil yaşanabilir bir kent yapacağız. Bunun için yüksek katlı binalara izin vermeyeceğiz. Cadde ve sokakları bölgede yaşayan vatandaşların istek ve taleplerine göre yeniden düzenleyeceğiz. Bazı caddeleri kapatıp sadece yayalara açacağız. Yaşanan ekonomik krizin vatandaşlar üzerindeki etkisi görüyoruz. Vatandaşlara destek için çeşitli proje ve uygulamalar üzerinde çalışıyoruz” dedi.

YORUM YAP