DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Dilovası Ardahanlılar Derneği Kaz Gecesi Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dilovası Ardahanlılar Derneği Kaz Gecesi Yaptı

Kocaeli Dilovası Ardahanlılar Derneği’nin üçüncüsünü gerçekleştirdiği Kaz Gecesi çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Dilovası Ardahanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin üçüncüsünü gerçekleştirdiği Kaz Gecesi Hereke Sosyal Tesislerinde çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti. Geceye ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan vekili Yaşar Çakmak, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, CHP Ardahan eski Milletvekili Ensar Öğüt, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, MHP İlçe Başkanı Ali Osman Ayaz, SP İlçe Başkanı Erkan Bilikli, AK Parti İl Yöneticileri Fazıl Korkmaz, İlhan Yıldırım, Dilovası Belediyesi meclis üyeleri, AK Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca, Mahalle Muhtarları, STK Başkan ve yöneticileri, Dilovası Ardahanlılar Dernek Başkanı Suat Atbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaz gecesinin açılış konuşmasını yapan Dilovası Ardahanlılar Derneği Başkanı Suat Atbaş, “Ardahanlılar Derneği olarak üçüncüsünü düzenlediğimiz kaz gecemizde yine biriz, birlikteyiz ve bu mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Sivil toplum kuruluşu olarak toplum içersinde ki görevlerimizi yerine getirmek adına önce hemşerilerimizin birlik ve bütünlüğünü sağlamakla birlikte doğduğumuz baba ocağımız memleketimizi unutmadan oradaki örf ve adetlerimizi yaşatmakla birlikte diğer tarafta da yaşadığımız ve doyduğumuz kente sahip çıkmaktır. Dilovası Ardahanlılar Derneği olarak Dilovası’nın menfaatleri doğrultusunda da çalışmaya devam edeceğiz. Yaklaşık 1,5 ay önce çalışmasına başladığımız kaz gecemize gösterilen bu büyük ilgiden dolayı herkese teşekkür ederken, gecemizde emeği geçen tüm yönetici arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.”dedi.

MEHMET ÖZTÜRK’TE ÖZEL TEŞEKKÜR
Atbaş ayrıca gecenin organize edilmesinde maddi ve manevi olarak büyük emek harcayan dernek yöneticisi Mehmet Öztürk’ü özellikle teşekkür ederken, Öztürk’de burada yaptığı konuşmasında “Gecemizin düzenlenmesinde herkesin önemli bir katkısı vardır. Böyle güzel bir gecede bu kadar yoğun katılımın olduğu bir gecede bizlere destek olan sponsorlarımıza ve katılanlara da özellikle teşekkür ediyorum.”dedi.

MUHTEŞEM FOLKLOR GÖSTERİSİ
Konuşmaların ardından gece yerel sanatçıların söylediği türküler ve folklor ekibinin birbirinden güzel gösterileri ile devam ederken, gecede Zeki Zeki Moğalkanlı ve ekibi, Halk Ozanları Tacettin Dursun ve Kemal Ümmani’de söylediği birbirinden güzel türkülerin yanı sıra atışmaları ile de konuklara güzel bir akşam sundular. Gecenin sunuculuğunu Turgay Zorba yaptı.

HEDİYE DAĞITTILAR
Gecede davetlilere çeşitli ikramlarda bulunulurken, tüm konukların özellikle beklediği kaz yemekleri de dağıtıldıktan sonra gece halaylar ve türkülerle devam etti. Gecede son olarak yapılan hediye çekilişinde de konuklara birbirinden değerli hediyeler dağıtıldı.

Kaynak: mansetmarmara.com

YORUM YAP