Anasayfa / Gündem / Dernekler, Ardahan’da Yapılan Ağaç Kesimi İçin Harekete Geçiyor

Dernekler, Ardahan’da Yapılan Ağaç Kesimi İçin Harekete Geçiyor

Merkezleri İstanbul’da bulunan Ardahan Dernekleri Ormanlık alanlarda yapılan Sarıçam ağaç kesimlerine engel olmak için toplantı yapacaklarını duyurdular.

Kars, Erzurum ve Ardahan Bölgelerinde bulunan Sarıçam Ağaçlarının son yıllarda Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri tarafından kesilmesi İstanbul’da bulunan STK’ları harekete geçirdi. Ormanlarda yapılan Ağaç kesimine dikkat çekmek için sosyal medyada yoğun paylaşımlar yapılıyor. Köprülü Beldesi Ormanlık alanlarda yeni Ağaç kesimi için 7 bin Sarıçam Ağacın damgalandığı iddia ediliyor.

Göle Serinçayır Köyü Dernek Başkanı Acar Dağ açıklaması şöyle:

Değerli Göle halkı biz Serinçayır derneği olarak Göle’nin bazı orman köylerinde bu hafta içinde toplantılar yapacağız Sıra ile Samandöken, (Sinot) Serinçayır, Çölpenek) Köprülü, (Qorevenk,) Durançam (Hımiskar) ve Günorta (Kızılkilise) de Ormanlarımız nasıl katledildiğini, yaşlı ve çürümüş ağaçlar kesilip yerine orman ekeceğiz, ormanı gençleştiriyoruz Yalanı ile halkımız kandırılıyor, ormanda kesim yapılmıyor ormanlarımız katlediliyor, Gün geçtikçe ormanlarımız yok oluyor, devlet isterse keser demeyin, biz o coğrafyada yaşıyoruz hayvancılık ile geçimimizi sağlayan köylülerin alın teri gasp ediliyor.
Bizlerde devletin bir parçasıyız, doğamızı korumak ormanlarımızı korumak bizim de vatandaşlık görevimizdir. Bu duruma sesiz kalmak baba ocağımıza yapacağımız en büyük ihanetliktir, bu ihanete ortak olmak istemiyorsanız lütfen toplantılarımıza katılarak bize destek verin toplantı gününü saatini paylaşacağız.

 

Göz Atın

Orhan Atalay, DSİ Genel Müdürü Lütfü Akça’yı Ziyaret Etti

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Devlet Su işleri Genel Müdürü Prof Dr Lütfü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir