DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.290,00 -0.413

CHP Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama, Projelerini Açıkladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama, Projelerini Açıkladı

CHP Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama, 31 Mart yerel seçimlerde seçilmesi halinde Sancaktepe’de yapacağı projeleri açıkladı.

CHP Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama, İstanbul’un parlayan yıldızı Sancaktepe ilçe halkından kendisine destek vermelerini istedi.

CHP Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama, açıklamasından satırbaşları şöyle:

Belediyecilik demek para kazanmak değildir, halka yardım etmektir,yoksullukta uğraşmak demektir.O yüzden ben halk adına yarar sağlamaya çalışıyorum. Ve sağlıklı kuşaklar için bizim mutlaka tıp merkezleri kurmamız lazım. Yenidoğan’da oturan vatandaşımız mutlaka belediyeye ait ücretsiz SGK’yla anlaşmalı tıp merkezleri kuracağız. Bununla beraber yeni doğan üniteleri kurmamız lazım. Ve mutlaka çocuklara yönelik özellikle çocuklara yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurmamız lazım. Bugün Sancaktepe’de bulunan hastanede bir tane çocuk doktoru var ve de o doktor izinli şu an.

ÇOCUK KÖYLERİ KURACAĞIZ

Yeni park alanları, futbol alanları yapacağız. Amatör sporları destekleyeceğiz. Çocuklarımızı sokaktan alıp, sporlara yönelteceğiz. Doğal gıda tarım üretimi, matematik köyü eski geleneksel köy projesini biz çok önemsiyoruz. Sosyal çocuk parkını özellikle. Sancaktepe çocuklarını toprakla buluşturucağız.Çocuk köyleri kuracağız.

SANKART

Her hemşerimizin cebinde SANKART bulunacak. Vatandaşlar daha ucuza Sankart kooperatif merkezlerindeki ürünlerden alışveriş yapabilecekler. Bu kart ile Sancaktepli vatandaşlar gıda indirimlerinden yararlanabilecek. Yoksul insanlara yardımı iki katına çıkaracağız. Burslar kezza öyle olacak. Eğitim desteklenecek. Tamamını SANKART aracılığı ile yapılacak. Belediye yardımları SANKART’a yüklenecek ödemeler bu karttan yapılacak. SANKART ile Sancaktepeli arkadaşlara hayatı kolaylaştırmak ve doğal gıdaya ulaştırmak için her şeyi yapacağız.

İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK

Belediyeye ait her mahalleye kreş açacağız. Yaşlılarımıza gündüz bakılabilecekleri sosyal yaşam evleri inşa edeceğiz. Ulaşım ile ilgili birçok sorun yaşıyoruz. İBB Ulaşım Koordinasyon Başkanlığı ile irtibata geçerek Sancaktepe’de trafiği azaltacak kavşak ve meydan düzenlemeleri yapacağız.

Sancaktepe’nin önemli sorunlarının başında eğitim alanlarının yetersizliği, işsizlik ve yoksulluk geliyor. Okullarda sınıf başına 50-60 çocuk düşüyor ve sınıf mevcudunun çok fazla. Bu konuda yeni okul alanları ve imalat projeleri geliştirerek Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsil edeceğiz. Bu doğrultuda sınıf mevcut ortalamasını maksimum 24-26 aralığına düşürmeyi hedefliyoruz.

İSTİHDAM MERKEZİ KURULACAK

İşsizlik ve yoksullukla mücadelede ise öncelikli olarak Sancaktepe’de istihdam merkezleri kuracağız. Burada hangi meslek grubundan olursa olsun işsiz kalan her yurttaş için kendi alanlarına göre iş bulmalarını sağlayacak. Böylece hem iş arayan yurttaşların hem de işçi arayan kuruluşların sorunlarını çözmeyi amaçlıyoruz.

Burada doğası bozulmamış bir köyümüz var. O köyde tarım, hayvancılık ve gıda kooperatifçiliği yapacağız. Bu alanda birçok projemiz var. İlk olarak Gezen tavuk projemizle üretimi artırıp Sancaktepe’deki kooperatif mağazalarında satacağız. Taze süt üreten tesislerimiz olacak çocuklarımızın günlük taze içmesini sağlayacağız. Yurttaşlarımız temel gıda malzemelerini kooperatif mağazalarında daha uygun fiyatlara satacağız. Bu projeyi geliştirerek birçok ilçede de üretip satmayı hedefliyoruz. Amacımız birçok yerde üretim sağlayarak örgütlenme bilincini oluşturmak. Bu şekilde sürekliliği sağlayarak danışma içince hareket etmeyi başarmayı hedefliyoruz.

HALKÇI BELEDİYECİLİK

33 yıldır Sancaktepe’de doğdum ve yaşıyorum. Ben bu ilçeye hizmet etme istiyorum. Bundan dolayı halkımızda 5 yıllık yetki vermelerini bekliyorum. Halkımızı asla mahcup etmeyeceğim. Onlara laik halkçı bir anlayış ile belediyecilik yapacağım.

YORUM YAP