Anasayfa / Gündem / Çekmeköy’de kütüphanesiz mahalle kalmayacak

Çekmeköy’de kütüphanesiz mahalle kalmayacak

İstanbul Çekmeköy Belediyesi Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle inşa ettiği kütüphanelere yenileri eklemek için çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz aylarda Ekşioğlu, Cumhuriyet, Mehmet Akif ve Merkez Mahalelerinde; birçok alanda yazılmış toplam 6 bin 500 kitabın yer aldığı kütüphanelerin açılışı yapılmıştı.  10 yeni kütüphane için de çalışmalara başlayan Çekmeköy Belediyesi ilk etapta; Koçullu, Ömerli, Hüseyinli, Nişantepe, Aydınlar, Çatalmeşe, Sultançiftliği ve Kirazlıdere Mahallerin’de kütüphane inşa edilmek üzere planlanları tamamladı. 2 Kütüphane içinse  yerler belirlendikten sonra duyurular yapılacak. Böylece Çekmeköy 10 yeni kütüphaneye kavuşmuş olacak.

Kütüphanelerde; Felsefe, Psikoloji, Doğa Bilimleri, Matematik, Teknoloji, Sanat, Edebiyat, Tarih gibi birçok alanda yazılmış eser yer alıyor.  Bilgiye ve bilgi kaynaklarına daha kolay erişim sağlanması amacıyla kurulan kütüphanede çocuk, genç ve yetişkin kitapları ayrı ayrı sınıflandırılmış olup, toplamda 6500 kitap okuyucuların hizmetine sunulacak.  Kitap okuma ve çalışma alanı olarak kullanılan bölümünde aynı anda 32 kişi misafir edilebilecek. Çalışma ve okumalarına kısa bir mola vermek isteyen misafirlere ücretsiz olarak çay ikram edilecek. Ödünç kitap hizmeti ve diğer kütüphane hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar  e-Devlet kapısı üzerinden “Halk Kütüphanelerine e-Üyelik” sistemine kayıt olmalı yada kimlik kartları  ile kütüphanede bizzat müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

Göz Atın

İmamoğlu, 23 Haziran 2019 seçimin 3. yıldönümünde konuştu

Aynı yıl içinde 2 kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir