DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bekir Çakmak: Ülkü Ocakları Türk Milletinin Emniyetidir

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bekir Çakmak: Ülkü Ocakları Türk Milletinin Emniyetidir

Ataşehir Ülkü Ocakları Başkanı Bekir Çakmak, Serhat Yaşam Dergisine yaptıkları çalışmaları ve hedeflerini anlattı. Bekir Çakmak ”Ülkü Ocakları Dünyanın en büyük gençlik hareketidir”dedi.

Serhat Yaşam: Bekir Çakmak kimdir?

Bekir Çakmak: 1990 İstanbul Ataşehir doğumluyum. Aslen Çankırılıyım. ilk ve orta öğretimini İçerenköy Yahya Kemal Beyatlı okulunda tamamladım. Daha sonra Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi’nden tamamladıktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldum. Şu an halihazırda Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek ihtisasımı yine halkla ilişkiler bölümünde devam etmekteyim.

Serhat Yaşam: Ataşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı sürecini anlatabilirmisiniz?

Bekir Çakmak: 12-13 yaşından itibaren Ülkü Ocaklarında yer almaya başladım. İlkokul yıllarımda Ülkü Ocakları ile tanıştım. Daha sonra okul Başkanlığı, Başkan yardımcılığı v.s derken 2020 yıllı Eylül ayında Ataşehir Ülkü Ocakları Başkanlığını Yasin Yanar Başkandan devraldık.

Serhat Yaşam: Ataşehir Ülkü Ocakları pandemi sürecindeki çalışmalarını anlatabilirmisiniz?

Bekir Çakmak: Pandemiden dolayı ülke olarak sıkıntı çekmekteyiz. Pandemiden gerekçesiyle büyük organizasyonlar yapamıyoruz. Mevcut çalışmalarıda Koronavirüs (Covid-19) pandemi tedbirlerine uygun yapıyoruz. Sokak hayvanları ve barınaklardaki hayvanlara yönelik çalışmalara ağırlık vermiş durumdayız. Sokağa çıkma kısıtlamalardan dolayı sokak hayvanlarına mama dağıtık, barınma kulübeleri yaptık. Geçtiğimiz günlerde İlçemizdeki hayvan barınağını ziyaret edip hem destek olacağımızı, hemde yapılan çalışmaların takipçisi olacağımızı belirtik.

Serhat Yaşam: Ülkü Ocakları olarak Boğaziçi Üniversitesinde yapılan eylemler için ne söylemek istersiniz?

Bekir Çakmak: Ülkü Ocakları Üniversitelerde kurulmuş bir gençlik hareketidir. Bu işlerin fıtratını en iyi bilen Ülkü Ocaklarıdır. Biliyorsunuz 70-80’li yıllarda Ünüversitlerde bunlarla mücadele etmiştir. Boğaziçi Üniversitesinde tavrımız nettir. Yasal bir işlem yapılmıştır. Bu şekilde ataması yapılan yüzlerce üniversite var Türkiyede. Bu eylemlerde göstericiler içine sızmış bir çok terör örgütü mensubu bunu tüm Türkiye’ye yaymak istiyorlar.

Serhat Yaşam: Ülkü Ocakları çalışmalarından bahsedebilirmisiniz?

Bekir Çakmak: Ülkü Ocakları Dünyanın en büyük gençlik hareketidir. Dünyada kurumsalaşmış böyle bir gençlik hareketi daha yok. İstanbul ilçelerinde 43 Ülkü Ocağı bulunmaktadır. Anadoluda ise yaklaşık tüm ilçelerde Ülkü Ocakları temsilciliği bulunmaktadır.

Serhat Yaşam: MHP içinde çok önemli siyasetçilerin Ülkü Ocaklarından geldiğini görüyoruz. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Bekir Çakmak: Az önce belirtiğim gibi Ülkü Ocakları Ünüversitelerde kurulmuş bir harekettir. Bazıların iftiralarını bir kenara bırakıp, Ülkü Ocakları Bilim, Kültür ve Eğitim vakfıdır. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve İstanbul Ülkü Ocakları İstanbul Başkanı Kazım Erdi Aktunç olsun bu noktada büyük destekleri var.

Serhat Yaşam: Ataşehir Ülkü Ocakları merkezinde yaptığınız çalışmalar nelerdir?

Bekir Çakmak: Burada eğitimden spora kadar bir çok faliyetlerimiz var. Cuma günleri spor yapıyoruz. Merkezimiz geniş olduğu için bu çalışmalara müsait. Ataşehir’de bir çok gencimiz okuma yazma bilmediğini tasbit ettik. Onlar için okuma yazma kursu açtık. Onlara okuma yazma öğretiyoruz. Üniversiteye hazırlanan kardeşlerimize burada hazırlık kursları veriyoruz. Yine üniversitelerde okuyan arkadaşlarımıza pandemi sürecinde kurs veriyoruz. Sosyal yardımlar konusunda, Geçtiğimiz Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 1500 erzak kolisi dağıtık. Hiç bir siyasi partiden destek almadan bir çok siyasi partiden daha fazla yardım kolisi dağıtmış olduk.

Serhat Yaşam: Son olarak eklemek istediğiniz bişey var mı?

Bekir Çakmak: Ataşehir Ülkü Ocakları olarak Ataşehir gençliğini uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışıyoruz ve uzak tutmaya devam edeceğiz. Malesef uyuşturucu ve Alkol kulanımı 8-9 yaşlarına kadar bu kulanım düştü. Ataşehir Ülkü Ocakları olarak gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup, iyi yetişmiş, vatanını, milletini seven bireyler yetişmesi için elimizden gelen mücadeleyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100.yılı olan 2023 yılında Milliyetçi Hareket Partisi kadroların Ülkü Ocaklarından çıkacağına inanıyoruz. Ülkü Ocakların hedefi Türkiye ve Türkiye yönetimine talip olmaktır. Bizi sadece sokak kavgalaıyla anılmasını istemiyoruz. Ülkü Ocakları Türk milletinin emniyetidir. Sadece MHP değil diğer siyasi parti mesuplarına baktığınızda Ülkü Ocakları geçmişleri vardır.

YORUM YAP