Anasayfa / Gündem / Başkan İlgezdi’den Muhtarlara İmar Sözü

Başkan İlgezdi’den Muhtarlara İmar Sözü

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Muhtarlar ile yemekte buluştu. Başkanı İlgezdi, Muhtarlar günü kutlamaları kapsamında yaptığı konuşmada Ataşehir’de İmar sorunu konusunda gelinen noktayı anlatıp İBB Meclisinde imar planlarının geçmesini beklediklerini açıkladı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’de bütün Muhtarlara eşit mesafede olduklarını gelen talepleri ilgili birimlere aktararak çözmeye çalıştıklarını belirtip, Muhtarların çalışmalarında başarılar diledi. Başkan İlgezdi Muhtarları Afyon’a bir Termal Otel’e tatile göndereceklerini belirtti. Toplantıya Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Orhan Çerkez, Ekrem Köse, Hüseyin Hışman, Abdullah Der, Sadık Semih Kayhan, Kalender Özdemir, Muhtarlıklardan sorumlu müdür Battal Sarıkaya ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın katıldı.

19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle Ataşehir’deki 17 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek günlerini kutlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi imarla ilgili açıklaması şöyle: ”Yeni Çamlıca, Mimarsinan ve Mevlana Mahallelerin de oturanlara tapuları yılbaşında verilecek. Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinin imarı çıktı. İnşaat ruhsatlarını vermeye başladık. Bu mahallelerde oturan vatandaşlarımızla bir bilgilendirme toplantısı yapacağım. İçerenköy ve K.Bakkalkoy planları hala Büyükşehir Belediye meclisinden geçmeyi bekliyor. Meclis çoğunluğu Ak parti grubunda. Biran önce bu planların çıkmasını talep ediyoruz. Ferhatpaşa mahallesinde imar plani çalışmaları yapılıyor. Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahalleleri için emsal 1,5 çıktı biz itiraz ettik. Bu mahallelerin imarinin 2,5 emsal olması için uğraşıyoruz  Esatpaşa ve Örnek Mahallesi’nde TOKİ nin tapu sorunu var. TOKİ fiyatları aşağıya çeksin ve vatandaşların tapularını versin. İmar konusunda biz üzerimize düşeni yapıyoruz. İBB imar komisyonuyla görüşmelerimiz sürüyor. AK Parti gurubu da üzerine düşeni yaparsa bu sorun çözülür” dedi.

Göz Atın

İBB teknolojiyi genç yetenekleri yakalıyor

Bilgi teknolojileri alanında genç insan kaynağı yetiştirmek amacıyla 30 adayla ‘İBB Tech Gelecek’ programı başlatıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir