Anasayfa / Gündem / Başkan İlgezdi ile Canan Kaftancıoğlu Barıştı mı?

Başkan İlgezdi ile Canan Kaftancıoğlu Barıştı mı?

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ile Serpil Uçar’ın Cumartesi yapılan nikah törenine, nikah şahidi olarak CHP Genel Başkan yardımcısı ve İstanbul Miletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’da katıldı. Celal Yalçın ile Serpil Uçar’ın nikahını Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi kıydı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında son yıllarda küskünlük vardı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ilk adaylığı döneminde CHP eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat yarıştığı sırada, Başkan İlgezdi Malatyalı hemşehrisi Cemal Canpolat’tan taraf çalışmış fakat seçimi Kaftancıoğlu kazanmıştı. 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi Ankara’da İstanbul İlçe Belediye Başkan adayların isimlerinin kesinleştiği toplantıda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Battal İlgezdi, Ali Kılıç ve Bülent Kerimoğlu isimlerin yeniden aday olmalarına karşı çıktığı iddia edilmişti. Fakat seçim sürecinde Kaftancıoğlu’nun karşı çıktığı 3 isim yeniden Başkan adayı olmuş ve seçimi kazanmıştılar. 9 Şubat 2020’de yapılan CHP İstanbul İl Başkanlığı seçiminde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve bir kaç Belediye Başkanı CHP eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat yeniden aday göstermek istediler. Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu devreye girerek Canan Kaftancıoğlu tek aday olarak seçime girmiş ve yeniden seçilmişti.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun iki dönemdir yıldızları barışık olmadıkları biliniyor. 7 Mart Cumartesi akşamı CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın’ın nikah şahitliğini yapan Başkan Kaftancıoğlu ile nikahı kıyan Başkan İlgezdi’nin aynı karede yer alması siyasi çekişmeyi bir kenara biraktıkları görülüyor.

 

Göz Atın

Ataşehir Kent Park, Çöp Park Oldu..!

İstanbul Ataşehir ilçesinin vizyon projeleri arasında yer alan Kent park proje alanı şu anda çöp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir