Anasayfa / Siyaset / Başkan İlgezdi: Alnımız açık, verilmeyecek bir hesabımız yok

Başkan İlgezdi: Alnımız açık, verilmeyecek bir hesabımız yok

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediye meclsi Şubat ayı son toplantısına katılarak önemli açıklamalar yaptı.

Başkan İlgezdi ”Belediyenin görevi ayrıdır, devletin görevi ayrıdır. İkisini birbirine karıştırmamak gerekiyor. Saydığınız hizmetler Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı işlerdir belediyenin yaptığı değildir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti yönetimindeyken eğer bir okul yaptıysa gösterin. Saydığınız hizmetlerin devletin yapması gereken işlerdir tabi ki yapacaktır. Seçimlerde vaatleriniz arasında olan hastane ve dönüşümleri de bekliyoruz. İmar İskân Blokları orada. Söz verdiniz yapın. Kim yaparsa ona teşekkür ederiz. Yapılan hizmetlerden rahatsızlığımız yok. Kim yaparsa yapsın. Önemli olan hizmettir. Biz seçilene kadar partinin seçildikten sonrada kentin belediye başkanıyız. Verin bana o yetkiyi ben 5000 lik planları yapayım. Bu Büyükşehir’in görevi ise yapmak zorundasınız. Sizin döneminizde mahallelerin çöplerinin 15 günde alındığını söyleyince zorunuza gidiyor. Örnek mahallesinde yer işgali vardı sessiz kaldınız. İmkânlar elinizde iken Ataşehir ’in planlarını niye çıkarmadınız? İmar planlarını bekleyen Yenisahra, Barbaros, Mustafa Kemal, Âşık Veysel, Yeni Çamlıca’nın sorunlarını niye çözmediniz? Bu Ataşehir Belediye Başkanı planları çıkarmıyor diye günlerce bağırdınız. Şimdi grup başkanı olarak konuşuyorsun o zaman ilçe başkanıydın niye yapmadın? Sapla samanı karıştırmayacaksın. Dürüstçe konuşacağız. İktidar sizdeyken bu plan sorunlarını çözseydiniz bugün bunları konuşmazdık. Seçimlerde 5’e 5 kala bir parmak dokundu ve Yenisahra planları çıktı. Demek ki istenseydi çıkarırdınız. 10 senedir mağdur ettiniz Ataşehir’i. Şu anda Büyükşehir İmar Komisyonlarında çoğunluk ve yetki Ak Parti de. Planları meclise göndermeseniz bende burada konuşurum. 40 yıldır çıkaramadığınız planlar ve çözemediğiniz mülkiyet sorunlarıyla ilgili burada konuşuyorsunuz. Siz ne yaptınız da biz karşı çıktık. Siz planları çıkardınız da biz hayır mı dedik. Hal böyle iken burada sen yaptın, ben yaptım kısır döngülerle bu işler çözülmez. Eleştirileriniz olur ama yaptıklarımızı da görerek bir teşekkür etseniz ne olur. Mikrofona konuşup demogoji yapmak ayıp şeylerdir. 25 yıldır kenti yöneten siz, problemleri çözmeyen siz. Şimdi diyorsunuz ki Büyükşehir görevini yapmıyor. Burada parti gözetmemek gerekiyor. Sorunumuz ortaktır ve birlikte çözmemiz gerekiyor.Bu doğal bir rapordur. Tüm belediyelerde aynı şeyler var. Raporda eksiklikler belirtilmiş. Burada bir şey yok. Gerekli bilgileri verdik. Eksiklikler var bunların düzeltilmesi isteniyor. Devlet kendi görevini yapıyor bizde söylenenleri nazari dikkate alarak düzelteceğiz. Bir Sayıştay raporudur tutturmuş gidiyorsunuz. Gelin AK Partili belediyelerin aldığı milyonluk altın hediyeleri konuşalım. Alnımız açık. Verilmeyecek bir hesabımız yok” dedi.

Göz Atın

Kayışdağı Eski Muhtarı Zeynel Özdemir Vefat Etti

İstanbul Ataşehir ilçesi Kayışdağı Mahallesinde 2009-2014 yıllarında Muhtarlık yapan Zeynel Özdemir Koronavirus (Covi-19)’dan hayatını kaybetti. Zeynel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir