Anasayfa / İstanbul / Bakırköy Belediyesi Çalışanları “Eşit İşe Eşit Ücret” Uygulaması İstedi

Bakırköy Belediyesi Çalışanları “Eşit İşe Eşit Ücret” Uygulaması İstedi

Bakırköy Belediyesi çalışanları, Özgürlük Meydanında DİSK Genel-İş Sendikası ile birlikte Avrupa Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi aracılığı ile bir açıklama yaptılar.
.
Bakırköy Belediyesi çalışanları, belediyenin haksız uygulamaları karşısında meydana indi. Belediye emekçileri olarak tek taleplerinin, insan onuruna yakışır bir yaşam sürdürmek ve günümüz şartlarında ailelerinin geçimini sağlamak olduğunu söyleyen işçiler, üyesi oldukları DİSK Genel-İş Sendikası ile birlikte Avrupa Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi öncülüğünde Bakırköy Özgürlük meydanında basın açıklaması düzenledi.
Kazanılmış hakların geri alınmasını ve maaşların düşürülmesini asla kabul edilemez bir durum olduğunun altını çizen Çiftçi, 2.825 lira açıklanan asgari ücrete karşın CHP ‘li belediyelerin işçilerine 3.100 lira üzerinden sözleşme yaptığını ifade ederek, “Tüm olumsuzluklara karşılık yeniden söylüyoruz. Sorunlarımızı masa başında çözmekten yanayız. Bugün itibariyle gelinen son noktada, belediye şirketimiz de çalışmakta olan 1.100 civarındaki işçi arkadaşımız mağduriyet yaşamaktadır. Bu mağduriyetin temeli, toplu iş sözleşmesinin olmamasıdır” dedi.
Avrupa Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi, yaptığı açıklama şöyle:
‘’Kısa Çalışma Ödeneği’ ve ‘Esnek Çalışma Modeli’ uygulamalarıyla pandemi sürecinde iyice mağdur olan 1100 işçi, şimdi de “Eşit İşe Eşit Ücret” uygulaması ile düşürülen maaşları karşısında ‘Artık Yeter’
 
Bakırköy Belediyesi şirket çalışanı işçilerin toplu sözleşme hakkı engellenemez. Maaşlarımız düşürülemez, Kısa Çalışma Ödeneği ile Esnek Çalışma İstemiyoruz. Onayımız ve isteğimiz olmadan başka kurumlara devredilmek istemiyoruz. Kuralsız, güvencesiz, düzensiz ve sözleşmesiz çalışmak istemiyoruz. Bakırköy Belediyesi ‘nde çalışmakta olan biz emekçilerin sorunları masa başında çözülsün istiyoruz.”

Göz Atın

Ataşehir Belediyesinden Yanlış Vergi Borcu Mesajları

Ataşehir Belediyesi son günlerde ilçede yaşayan vatandaşlara farklı isim ve sicil numaralara ait vergi borucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir